خطر تلفن همراه برای ستون فقرات

۱۳۹۳/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 128221

سلامت نیوز: نتایج یک بررسی نشان می‌دهد پیامک زدن با گوشی‌های همراه بسته به زاویه‌ای که گردن در این وضعیت دارد فشاری نزدیک به 23 کیلوگرم روی ستون فقرات وارد می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، «کنت کی هانسراج» نویسنده ارشد این مطالعه گفت: انحنای غیرطبیعی در ستون فقرات گردنی منجر به افزایش فشارها در این ناحیه می‌شود.

به گفته هانسراج زمانیکه گوشی تلفن در راستای شانه‌ها قرار گرفته باشد و لبه شانه‌ها به عقب کشیده شده باشند ستون فقرات در بهترین وضعیت است اما در غیر این صورت فشار مضاعفی به ستون فقرات وارد می‌شود. در طول انجام این مطالعه هانسراج مشاهده کرد: در درجه صفر خمیدگی، فشار وارد شده بر ستون فقرات برابر با وزن سر فرد یعنی حدود 4.5 تا 5.5 کیلوگرم است. اما به ازای هر 15 درجه انحنا میزان این فشار افزایش می‌یابد. در زاویه 15 درجه‌ای فرد فشاری در حدود 12 کیلوگرم را در ناحیه ستون فقرات احساس می‌کند و در زاویه 30 درجه‌ای این فشار حدود 18 کیلوگرم خواهد بود.

افرادی که در طول روز دو تا چهار ساعت از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند به این مفهوم است که گردنشان در مدت یک سال حدود 700 تا 1400 ساعت خم می‌ماند.

به گزارش خلیج تایمز، در حالی که استفاده نکردن از چنین تکنولوژی‌هایی امروزه غیرممکن است افراد باید سعی کنند هنگام استفاده از تلفن همراه از قوز کردن خودداری کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34364s, 19q