روش جدید محققان برای مهار سرطان مغز

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۶ - کد خبر: 128326

سلامت نیوز: محققان سوییسی اعلام کردند: مهار کننده های دستگاه ایمنی در مهار سرطان مغز از نوع گلایوبلاستوما موثرند و حتی می توانند از گسترش (متاستاز) این تومورها نیز جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا از دانشگاه یورک آلرت، گلیوبلاستوما شایعترین تومور بدخیم اولیه سیستم عصبی مرکزی است که در نخاع یا مغز بروز میکند.

دکتر «آنا سوفی برگوف» و همکارانش در سمپوزیوم ایمونواونکولوژی در ژنو سوییس اعلام کردند: بررسی آنان نشان می دهد داروهای مهار کننده دستگاه ایمنی که بر روی مولکولی به نام «پی.دی.ال» تاثیر می گذارند می توانند این سرطان کشنده را مهار کنند و حتی از انتقال آن به دیگر بافت های جلوگیری کنند.

در بررسی این محققان، 117 بیمار مبتلا به گلایوبلاستوما و 116 بیمار مبتلا به متاستاز گلایوبلاستوما مورد مطالعه قرار گرفتند.

محققان متوجه شدند: بیماران مبتلا به گلایوبلاستوما، سلول های تی کمتری دارند که نوعی سلول دستگاه ایمنی بدن است؛ و به همین علت فعالیت دستگاه ایمنی آنان کمتر است.

آنان همچنین دریافتند: مولکول های پی.دی.ال در هر دو گروه بیماران، به میزان زیادی یافت می شود و همین مولکول است که از قدرت گرفتن دستگاه ایمنی جلوگیری می کند.

محققان معتقدند که در آینده با تولید بهتر و بیشتر داروهای مهار کننده این مولکول می توان از تاثیر منفی این سرطان مغزی جلوگیری کرد و مانع گسترش آن به دیگر بافت ها شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24255s, 19q