با راه‌اندازی سامانه نیترات‌زدایی؛

پرونده آلودگی آب شرب پایتخت مختومه شد

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 128327
پرونده آلودگی آب شرب پایتخت مختومه شد

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از راه‌اندازی سامانه نیترات‌زدایی استقبال کرد و گفت: راه اندازی این سامانه راه‌اندازی، نگرانی‌های ما را در رابطه با آلودگی آب تهران برطرف کرده و به نظر من این ماجرا مختومه است.

رحمت‌الله حافظی در گفتگو با مهر با بیان اینکه سخنانم در مورد آلودگی آب تهران بر اساس مستندات است، گفت: روز پنجشنبه گذشته شاهد آن بودیم که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست‌ جمهوری خبر راه‌اندازی سامانه نیترات‌زدایی به روش الکتروبیوشیمی را داده بودند که به نظر من دیگر پس از این اتفاق موضوع آلودگی آب تهران مختومه است زیرا اگر همین روند ادامه پیدا می‌کرد ما در سال‌های بعد با مشکلات بیشتری مواجه بودیم.

وی ادامه داد: با وجود آنکه این روش، روش گران و پرهزینه‌ای برای نیترات‌زدایی از آب است اما نگرانی‌های ما را در خصوص آب شرب برطرف می‌کند.

حافظی در پاسخ به این پرسش که با تغییر استانداردهای نیترات آب امکان تغییر سلامت آب از لحاظ نیترات وجود ندارد، گفت: آژانس محیط زیست آمریکا PPM10 را استاندارد می داند و سازمان جهانی بهداشت این استاندارد را PPM50 دانسته که در کشور ما نیز همین استاندارد مورد تاکید است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.86864s, 18q