مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

بنزین پتروشیمی باعث مرگ عده‌ بسیاری می‌شود

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۴ - کد خبر: 128340
بنزین پتروشیمی باعث مرگ عده‌ بسیاری می‌شود

سلامت نیوز: مستندات نشان می‌دهد، میزان بنزن در بنزین پتروشیمی طی سالهای گذشته، ٢٠ الی ٣٠ درصد بیش از حد استاندارد بوده است، که اگر واقعا این موضوع صحت داشته باشد باعث مرگ عده‌ بسیاری می‌شود و به اصطلاح این میزان بنزن آدم‌کش است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت وزارت نفت، وحید حسینی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: دو سال است که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال پایش آلایندگیهای هواست و داده‌هایی در این خصوص به دست آورده‌ است که براساس آنها، ‌میزان دیزل موجود در بنزین سال ٩٠، ٨ هزار ppm، گوگرد بوده که بسیار وحشتناک است و نمی‌دانم چرا کسی درباره آن سخنی نمی‌گوید، البته اکنون میزان آن در سوخت به ٤٠ ppm، رسیده که تغییری چشمگیر محسوب می‌شود، چرا که استاندارد آن ١٠ تا ٥٠ ppm اعلام شده است.وی افزود: بررسیهای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از سال ٩٠ نشان می‌دهد که میزان بنزن، گوگرد، عدد اکتان و دیزل بنزین پتروشیمی‌ بیش از حد استاندارد بوده که البته میزان این آلاینده‌ها به تدریج با حذف این بنزین تا به امروز بهتر شده و کاهش یافته است.

حسینی تصریح کرد: طبق استاندارد یورو٤، بنزن باید در بنزین زیر یک درصد باشد، اما در ابتدای سال ٩٠، عدد بنزن در سوخت حدود ٢,٨ درصد یعنی بیش از دوبرابر حد استاندارد بود و اکنون این عدد به ٩ دهم درصد رسیده است، همچنین استاندارد میزان گوگرد موجود در سوخت باید ١٠ ppm باشد، اما در بنزین پتروشیمی این میزان ٢٠٠ ppm، بوده است و اکنون، این میزان به ٤٠ ppm رسیده است.

به گفته وی، عدد اکتان بنزین پتروشیمی نیز بر اساس استاندارد باید بالای ٩٢ باشد که در بنزین پتروشیمی این عدد ٨٥ بوده، اما اکنون به بالای ٩٢ رسیده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تایید گفته‌های مسئولان سازمان محیط زیست کشور در خصوص آلایندگی بنزین پتروشیمی، گفت: این سازمان مستنداتی دارد که نشان می‌دهد میزان بنزن در بنزین پتروشیمی ٢٠ تا ٣٠ درصد بیش از حد استاندارد بوده است که اگر واقعا این موضوع صحت داشته باشد باعث مرگ عده‌ بسیاری می‌شود و به اصطلاح این میزان بنزن آدمکش است.

به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، وی افزود: با این وجود ادعاهای من صرفا مربوط به شهر تهران و با نمونه‌گیری بیش از٤٠ پمپ بنزین به دست آمده است و این اعداد به دیگر شهرهای کشور مربوط نمی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15822s, 19q