پایان مطالعه 6 ماهه کاهش آلودگی هوای تهران

100 هزار خودروی فرسوده از رده خارج می شود

۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 128392

سلامت نیوز: معاون استاندار تهران گفت: در 6 ماه نخست مطالعات خود را در زمينه آلودگی هوا آغاز كرديم و از 6 ماهه دوم نيز مقابله با كارخانه ها و واحدهاي صنعتي آلاينده را ترتيب اثر داديم همين گام موثري در رسيدن هواي تهران به شكل سالم موثر بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، حسن كريمي، در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان با اشاره به موانع بحراني پيش روي استان اظهار داشت: در اين نشست ابتدا ميزان آمادگي دستگاه هاي خدمت رسان در زمستان پيش رو را مورد بررسي قرارداديم كه با اعلام آمادگي دستگاههاي دخيل در اين حوزه، ‌راهدارخانه ها، ‌نيروي انتظامي و راهنمايي و رانندگي و شهرداري ها مشكلي به جهت خدمت رساني به مردم و مسافران نخواهند داشت و به اميد خدا و با تدبير نيروهاي مسئول در اين راستا زمستان بي خطري را در پيش خواهيم داشت.

وي با اشاره به مشكلات بحران زا در استان تهران خاطرنشان كرد: تهران به شكل كلي منطقه حادثه خيزي است. ما در استان مناطق بحران زاي تحت خطر سيل، رانش زمين، بهمن و اخيرا طوفان را داريم كه لازمه حل آن در اين است كه مطالعات تخصصي دقيق در حوزه آن انجام و برنامه ريزي و تجهيزات لازم جهت مقابله با بحران هاي اين مناطق فراهم شود.

معاون استاندار تهران تصريح كرد : در همين راستا با همكاري پژوهشكده بحران كشور و كارگروه هاي مرتبط، برنامه ريزي هايي را انجام داديم كه اميدواريم طرح خوبي در اين رابطه تهيه شود كه لازمه آن انجام مطالعات دقيق در شهرستانها خواهد بود.

وي افزود : متاسفانه در طول هشت سال گذشته تمامي اين امور به شكل تجربي در شهرستانها انجام شده كه راهكارهاي مقابله با مشكلات به شكل دقيق صورت نگرفته است كه بايد اين مهم نيز مرتفع شود.

كريمي اذعان داشت: در راستاي اين طرح شهرستانهاي شميرانات، دماوند، پرديس و فيروزكوه به عنوان مناطق پرخطرتر در اولويت بررسي قرارگرفت.

حسن كريمي تاكيد كرد : شهر تهران همواره در خطر زلزله قرار داشته و ما اولويت مان را در مديريت بحران تهران در اين زمينه قرار داديم. البته در شهرستان شميرانات هم بحث ريزش كوه جدي بوده كه به آن مهم هم توجه ويژه داشته ايم.

ادامه مقابله با آلودگي هوا

معاون استاندار خاطرنشان كرد : ما در 6 ماه نخست مطالعات خود را در زمينه آلودگی هوا آغاز كرديم و از 6 ماهه دوم نيز مقابله با كارخانه ها و واحدهاي صنعتي آلايندگي را ترتيب اثر داديم همين گام موثري در رسيدن هواي تهران به شكل سالم موثر بوده است.

وي افزود : بنزين يورو 4 جايگزين بنزين هاي آلاينده در كشور شد و خوشحاليم كه همين امر هم باعث تلطيف هواي آلوده تهران شده است. در همين راستا بحث از رده خارج كردن خودروهاي فرسوده در دستور كار قرار گرفت و اتوبوس هاي ناوگان عمومي با بهسازي و نوسازي به پالايش هواي تهران كمك زيادي كردند.

كريمي عنوان داشت : همچنين با همكاري وزارت نفت، ‌ وزارت كشور، ‌ استانداري تهران و شهرداري پايتخت 100 هزار خودروي فرسوده نيز از رده خارج خواهند شد.

استان تهران در پروژه آزادراه تهران پيگير است

معاون توسعه امور عمراني استاندار تهران با اشاره به پروژه ساخت آزادراه تهران – شمال اظهار داشت : بخش كمي از اين پروژه در محدوده استان تهران قرار دارد و بخش عمده آن در استان مازندران است. اگر اين پروژه بر عهده استان تهران بود، مانند پروژه همت – كرج تا كنون ساخته و بهره برداري شده بود با اين وجود ما پيگير ساخت اين پروژه ملي هستيم تا شهروندان استان نيز بتوانند از اين معبر اصلي كشور با سهولت بيشتري عبور كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30191s, 19q