54 درصد حوادث در کشور براي کودکان پسر رخ مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12850
54 درصد حوادث در کشور براي کودکان پسر رخ مي‌دهد
دکتر"حامد برکاتي "  به مناسبت روز جهاني کودک در گفت و گو با ايرنا افزود: شعار امسال روز جهاني کودک تحت عنوان" حوادث و ايمني کودکان " نامگذاري شده که بايد به اين شعار توجه بيشتري کرد.
وي با بيان اينکه حوادث مهمترين علت مرگ کودکان ايراني است ، اظهار داشت : علت مرگ 28درصد از کودکان ايراني به دليل رخ دادن حوادث است و دير رساندن آنان به مراکز درماني بر اين امر بيشتر دامن مي زند.
برکاتي ادامه داد:همچنين بر اساس گزارشهاي موجود در وزارت بهداشت ،دو سوم مرگ‌هاي کودکان يک تا 59 ماهه کشور در بيمارستان‌ها اتفاق مي افتد و 13 درصد مرگ‌ها نيز به علت بيماري‌هاي حاد و مزمن تنفسي و هشت درصد بيماري‌هاي عفوني از جمله انگلي و اسهالي است.
به گفته وي ،استاندارد نبودن کمربند ايمني خودرو و نشستن کودکان در صندلي جلو ي خودرو براي آنان خطرآفرين است و منجر به رخ دادن حادثه مي شود که بايد والدين توجه بيشتري کنند و حداقل کودکانشان را در صندلي جلوي خودرو قرار ندهند.
برکاتي تصريح کرد: توجه به سلامت روح و جسم فرد از دوران کودکي در پيشگيري از مسائلي که ممکن است در بزرگسالي روي دهد، موثر است ، ما بايد به کودکان ارج نهيم و به سلامت آنان از جمله تغذيه ،پوشاک ، بهداشت و غيره اهميت دهيم.
وي درعين حال تاکيد کرد: والدين بايد دقت کنند وقتي کودکشان دچار بيماريهاي عادي مانند سرماخوردگي ، يبوست و غيره مي شود از دادن داروهاي موجود در خانه خودداري کرده و به پزشک مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28374s, 18q