مشاور اداره کل دارو سازمان غذا و دارو:

واکسن G2 مجوز سازمان غذا و دارو را ندارد

۱۳۹۳/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 128508

سلامت نیوز: مشاور اداره کل دارو در زمینه فرآورده‌های بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: پیگیری ناقص از سوی مخترع واکسن G2 که با افزایش سطح ایمنی بدن، می تواند فرد را در مقابل ابتلا به بسیاری از امراض مانند سرطان ایمن می کند، سبب شده تا این واکسن از سوی سازمان غذا و دارو مجوز را دریافت نکند.

محمد قیصرزاده در گفت‌وگو با میزان، درباره واکسن G2 اظهار کرد: اقدامات اولیه برای دریافت مجوز از سوی مخترع این داروی پیشگیری صورت گرفته،به‌طوری که می‌توان گفت مدارک آن به اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو ارائه شده، اما روند پیگیری ناقص بوده و تاکنون اقدامات لازم ر این زمینه صورت نگرفته است.

وی در ادامه افزود: پیگیر ناقص ازسوی مخترع سبب شده تا این واکسن با وجود اهمیتی که دارد، مجوز را دریافت نکند.

گفتنی است؛ صالح محقق حضرتی، مخترع تولید کننده واکسن G2 هفته گذشته در این باره گفت: از حدود 22 سال قبل تحقیقات برای تهیه و تولید این واکسن در کشور آغاز شد و تمام آزمایش های لازم در مورد سمیت و تاثیرات آن بر سلامت بدن در سه فاز آزمایشگاهی، حیوانی و بالینی صورت گرفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که آزمایش های صورت گرفته نشان داده است که این واکسن ایمن است و عوارض جانبی ندارد، افزود: در حقیقت این واکسن روی حدود یکهزار بیمار مبتلا به آسم و آلرژی و تعدادی از بیماران سرطانی صورت گرفت و مشخص شد که این دارو می‌تواند به سلامت و طول عمر بیماران کمک کند. به عبارتی واکسن مورد نظر با افزایش سطح ایمنی بدن، فرد را در مقابل ابتلا به بسیاری از بیماری ها مانند سرطان ایمن می کند.

حضرتی خاطرنشان کرد: در حقیقت این واکسن در سال 85 به عنوان اختراع ثبت شده است و در انتظار صدور تولید انبوه از سوی سازمان غذا و دارو بوده تا بیماران زیادی در ایران و جهان موفق به استفاده این واکسن شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42849s, 19q