معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

توزیع داروهای درمان اعتیاد از طریق داروخانه ها صحت ندارد

۱۳۹۳/۰۹/۰۳ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 128563

سلامت نیوز: معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، موضوع توزیع داروهای درمان اعتیاد بویژه متادون را از طریق شبکه داروخانه ها و ادغام مراکز درمان اعتیاد در شبکه درمانی کشور رد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، «بابک دین پرست» در رابطه با صحت و سقم موضوع توزیع داروهای درمان اعتیاد بویژه متادون از طریق شبکه داروخانه ها و اجرای آن به صورت پایلوت در برخی استان ها گفت: این موضوع صحت ندارد و بنده هم در این رابطه با دکتر حاجی آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت و رییس کمیته درمان ستاد مذاکره تلفنی داشتم که وی هم این موضوع را رد کردند.

وی افزود: آنچه وزارت بهداشت در دستور کار دارد، ساماندهی توزیع داروهای درمان اعتیاد بویژه متادون و جلوگیری از نشت غیرقانونی و خارج از شبکه آن در سطح کشور است که متاسفانه آثار زیانبار جدی به همراه داشته است.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: یکی از راهکارهایی که بعضا برای کاهش قاچاق داروهای «آگونیست» مطرح می شود، موضوع توزیع داروهای مذکور از طریق شبکه داروخانه ها است اما هرگونه اقدامی در این زمینه مستلزم بررسی کارشناسی است زیرا تجربه ثابت کرده توزیع غیر قانونی داروها از طریق شبکه های داروخانه ای هم امکان پذیر بوده و صورت می گیرد.

وی گفت: ایده ادغام مراکز درمان اعتیاد در شبکه درمانی کشور نیز از مدت ها قبل با هدف تقویت برنامه های درمان و کاهش آسیب در برخی محافل مطرح شده اما تاکنون هیچگونه تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است. در واقع هرگونه تصمیمی در ارتباط با برنامه های ملی درمان و کاهش آسیب اعتیاد، مستلزم طرح موضوع در جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر و تصویب آن از سوی اعضای ستاد است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.05912s, 19q