پرستار نیست که جذبش کنند

۱۳۹۳/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۹ - کد خبر: 128714

سلامت نیوز: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزارت بهداشت برای جذب نیرو به بودجه بیشتری نیاز داشته باشد مجلس با آن موافقت می‌کند اما آنچه که مساله است نبود نیرو برای جذب است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، عوض حیدرپور ، با بیان اینکه یکی از مشکلات دستگاه بهداشت کشور کمبود نیرو و منابع انسانی است، تاکید کرد: با توجه به این که حضور پرستار و متخصص در مراکز درمانی و بهداشتی به ویژه شهرهای کم برخوردار اهمیت زیادی دارد، در طرح تحول سلامت نیز این مساله مورد توجه قرار گرفته و براین اساس بخشی از اعتبارات به منظور جذب نیرو به وزارت بهداشت اختصاص یافته است. منتهی مساله این است که در حوزه نیرو برای جذب، با مشکل مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه عملکرد وزارت بهداشت در طول یک سال گذشته خوب بوده است، اظهار کرد: در کل از میان رضایتمندی مردم از خدمات درمانی و بهداشت در کنار کاهش هزینه ها می توان نتیجه گرفت که عملکرد وزیر در این وزارتخانه قابل قبول بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اجرای طرح ضربتی جذب نیروی پرستاری تا بخشی زیادی کمبود های موجود در این عرصه را برطرف کرده است، تاکید کرد: به نظر می رسد با این اقدام بخش زیادی از کسری های نیروی انسانی در حوزه پرستاری برطرف شود.

وی افزود: آنچه که مسلم است در حال حاضر وزارت بهداشت برای جذب نیروی انسانی اعلام آمادگی کرده است و ظرفیت منابع مالی برای جذب نیرو را دارد. به عبارتی مجلس شورای اسلامی در راستای اجرایی شدن طرح تحول سلامت، بودجه جذب نیرو را در اختیار وزیر گذاشته است.
به گفته حیدرپور مشکل اصلی کمبود استقبال از رشته پرستاری در دانشگاه هاست و باید فکری به حال این موضوع کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
چرا نیرو پرستار زیاده من خودم پرستارم ازمون استخدامی وجود نداره پایان خدمت پایان طرح دارم مدرک هم دارم اما استخدامی نداره تو اردیبهشت یه ازمون زدن جوابش هنوز نیامده
مژگان
با سلام ,یکی از دلایل کمبود نیرو پرستاری این است که این شغل با وجود سختی و فرسودگی و اسیبهای جسمی و روحی که موجب میشود هیچ جذابیتی ندارد ,به همین دلیل شاهد ریزش نیروهای موجود هستیم .پرستاران منتظر فرصتی هستند که یا با تغییر شغل ,مهاجرت یا حتی خانه نشینی خود را نجات بدهند !!!برای این وضعیت تدبیری بیندیشید !
هادی
کی گفته نیرو نیست...دو سال با مدرک کارشناسی فوریتهای پزشکی بیکارم..دریغ از حتی یک آزمون استخدامی
0.82876s, 21q