حساسيت‌ها در فصل پاييز تشديد مي‌شود

۱۳۸۷/۰۷/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12885
حساسيت‌ها در فصل پاييز تشديد مي‌شود
دکتر کياني امين، فوق تخصص ايمونولوژي و آلرژي در گفت وگو با ايسنا گفت: آلرژي در اثر واکنش غيرطبيعي بدن نسبت به مواد طبيعي محيطي ايجاد مي‌شود.

وي افزود: نوع مواد آلرژي زا در افراد متفاوت است و در بعضي اشخاص ممکن است گرد وخاک، دود و گرده افشاني گل‌ها باعث تشديد حساسيت شود.

اين متخصص آلرژي خاطرنشان کرد: در اين فصل افرادي که زمينه حساسيت بالايي دارند بيشتر در معرض مواد آلرژي زا مانند گرده گلها، علفهاي هرز و قارچ‌ها قرار دارند.

دكتر کياني امين توصيه كرد: اين افراد بايد براي کاهش علايم حساسيت از ماسک استفاده كنند و کمتر در تماس با عوامل حساسيت‌زا قرار گيرند.

وي درباره علايم باليني آلرژي گفت: سرفه، خس خس سينه، آبريزش و عطسه از علايم بارز حساسيت به شمار مي رود.

کياني امين در خصوص درمان آلرژي اظهار داشت: در بحث درمان حساسيت‌ها ابتدا بايدعامل آلرژي زا تشخيص داده شود و سپس پرهيز از آن صورت گيرد.

وي افزود: کساني که سابقه حساسيت دارند بهتر است از واکسن آنفلوانزا به شرط عدم حساسيت به تخم مرغ در اين فصل استفاده کنند.

اين متخصص آلرژي خاطرنشان کرد: به دليل تغيير شرايط زندگي و محيط و استفاده کم از نورآفتاب و وجود آلودگي‌هاي محيطي بروز حساسيت‌ها روز به روز در حال افزايش است.

وي به حساسيت‌هاي ناشي از وسايل گرم کننده در فصل سرما اشاره کرد و گفت: برخي افراد به مواد آلرژي زاي اين وسايل حساس بوده و باعث مشکلات تنفسي در آنها مي‌شود که بايد اين وسايل قبل از استفاده بررسي شده و تمام نکات فني در راه‌اندازي آنها در نظر گرفته شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.26661s, 18q