سازمان ملل خبر داد

افزایش سرطان های ناشی از چاقی در کشورهای توسعه یافته

۱۳۹۳/۰۹/۰۶ - ۱۲:۲۹ - کد خبر: 128971

سلامت نیوز: سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل با انتشار نتیجه تحقیقاتی که از سوی 'آژانس پژوهش در مورد سرطان' انجام گرفته است، اعلام کرد که بیماری چاقی بویژه در کشور های توسعه یافته یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان به شمار می رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا؛ سازمان بهداشت جهانی در گزارش مربوط به این تحقیقات که روز چهارشنبه منتشر شد اشاره کرده است که تنها در سال 2012 بیماری چاقی در کشورهای توسعه یافته باعث ابتلای 481 هزار نفر از مردم این کشور ها به بیماری سرطان بویژه در میان زنان شده است.

در این گزارش با ذکر اینکه رقم افرادی که در اثر بیماری چاقی بیش از حد به سرطان مبتلا شده اند 3 و 6 دهم درصد از مجموع بیماران سرطانی جهان در سال 2012 را تشکیل میدهد تصریح کرده است که از طریق مقابله با بیماری چاقی می توان دست کم 25 درصد از آمار ابتلا به سرطان در این جوامع را کاهش داد.

موسسه پژوهشی مذکور در این گزارش با این پیش بینی که آمار سرطان های ناشی از بیماری چاقی همزمان با پیشرفت های اقتصادی افزایش پیدا خواهد کرد، بر ضرورت اعمال تدابیر بهداشتی لازم و موثر برای کنترل وزن و جلوگیری از چاقی بی رویه تاکید کرده و نوشته است که با اعمال اینگونه تدابیر می توان جلوی تکرار این ضایعه بهداشتی منحصر به جوامع توسعه یافته را در جوامعی که به سرعت درحال توسعه و پیشرفت هستند، گرفت.

در این گزارش اشاره شده است که کشورهای منطقه آمریکای شمالی در سال 2012 با 111 هزارنفر بیمار یعنی معادل 23 درصد از مجموع مبتلایان به سرطان های ناشی از چاقی ، در صدر جدول این بیماران و کشورهای اروپای شرقی با نزدیک به 65 هزار نفر در مقام دوم قرار دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.37377s, 18q