بدهی ۵۴۳ میلیاردی سازمانها به بیمه سلامت

۱۳۹۳/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۹ - کد خبر: 129076

سلامت نیوز : معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه از لحاظ قانونی امکان دریافت مطالباتمان را از سازمانهای بدهکار نداریم ، گفت: در حال حاضر ۵۴۳ میلیارد تومان از دستگاهها طلب داریم اما متاسفانه برای گرفتن طلبمان به مشکل برخورد کرده ایم.

دکتر بهمن برزگر در گفتگو با مهر با اشاره به بدهی سازمان های مختلف به بیمه سلامت، گفت: در حال حاضر چندین دستگاه به سازمان بیمه سلامت بدهی بیمه ای دارند و تاکنون نتوانسته اند بدهی خود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۴۳ میلیارد تومان طلب بیمه سلامت از دستگاه هاست، گفت: از این مبلغ ۲۶۰ میلیارد تومان آن مربوط به وزارت آموزش و پرورش، ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی بنیاد شهید و ۱۵۳ میلیارد تومان نیز بدهی سازمان بهزیستی است.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: بنیاد شهید ۹۰ میلیارد تومان از سال قبل بدهی دارد و مابقی نیز مربوط به امسال است که تاکنون هیچ کدام را تسویه نکرده است.

به گفته وی، ۶۳ میلیارد تومان از بدهی سازمان بهزیستی نیز برای سال قبل بوده و ۷۰ میلیارد تومان نیز بدهی بیمه ای امسال این سازمان است.

برزگر با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت ضمانت اجرایی برای دریافت حق بیمه خود را از سازمانها ندارد، اظهار داشت: از لحاظ قانونی اجازه این کار مانند تامین اجتماعی به سازمان بیمه سلامت داده نشده به همین دلیل برای دریافت مطالباتمان از دستگاهها به مشکل برخورده ایم.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: در قانون بودجه سال آینده پیشنهاد داده ایم سازمانی که حق بیمه نداده اسناد آن در حکم لازم الوصول در نظر گرفته شود یا اینکه قانونگذار بتواند اعتبارات را با دستگاههای دیگر جابه جا کند که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.

وی در خصوص بدهی سازمان بیمه سلامت به سایر مراکز طرف قرارداد گفت: در حال حاضر سالانه ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان یعنی در ماه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی ما به سازمان های طرف قرارداد است که در صورت پرداخت بدهی سازمان های بدهکار به ما، می توانیم بخشی از بدهی خود را پرداخت کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.53995s, 19q