خمیردندان نقشی در سفید شدن دندانها ندارد

۱۳۹۳/۰۹/۰۸ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 129235
خمیردندان نقشی در سفید شدن دندانها ندارد

سلامت نیوز :یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی عنوان کرد:استفاده از مسواک زبر به مدت طولانی موجب فرسایش مینای دندان می‌شود بنابراین به افرادی که ناچار به استفاده از اینگونه مسواک‌ها هستند توصیه می‌شود آن را به آرامی مورد استفاده قرار دهند.


دکتر احمد نجفی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا با بیان اینکه استفاده از مسواک زبر به مدت طولانی موجب فرسایش مینای دندان می‌شود گفت: علاوه بر این مساله دندان قروچه کردن، فشردن دندان به یکدیگر و مصرف مواد غذایی ترش منجر به فرسایش مینای دندان می‌شود.

وی افزود: اگر دندانپزشک بر اساس جنس دندان به فردی توصیه کرد که باید از مسواک زبر برای شست‌و‌شوی دندان‌ها استفاده کند آنوقت فرد باید مسواک را به آرامی استفاده کند به‌گونه‌ای که به مینای دندان آسیب نرسد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه یادآور شد: در برخی افراد فرسایش مینای دندان به علت نقص تکاملی ساختمان دندان است که این افراد باید تحت معاینات دندانپزشکی قرار بگیرند.

نجفی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: برخی افراد از این مساله شکایت دارند که به صورت مرتب مسواک می‌زنند و از خمیر‌دندان‌های سفید کننده استفاده می‌کنند اما دندان‌های سفیدی ندارند که باید به این افراد گفت مسواک و خمیر دندان موجب تمیز شدن سطح دندان می‌شود و نقش بسزایی در سفید شدن دندان ندارند.

وی افزود: این افراد باید از خمیردندان‌های خاص استفاده کنند و در صورت سفید نشدن دندان می‌توانند بلیچینگ دندان انجام دهند و یا از روش‌های پوسته‌گذاری استفاده کنند.

این متخصص دندانپزشکی ترمیمی در پایان خاطرنشان کرد: بزاق برخی افراد بسیار فعال است در نتیجه این در پشت دندان آنها به صورت مداوم جرم تشکیل می‌شود که به این افراد توصیه می‌شود مسواک را به مدت طولانی اما آرام مورد استفاده قرار دهند و هر 5 الی 6 ماه به یک دندانپزشک مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.2513s, 19q