سرطان روده بزرگ دومين سرطان شايع در زنان و ‌چهارمين سرطان در مردان

۱۳۸۷/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12929
سرطان روده بزرگ دومين سرطان شايع در زنان و ‌چهارمين سرطان در مردان
به گزارش ايسنا، دكتر عبدالله فضل عليزاده كه به مناسبت برپايي چهارمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران كه اول تا سوم آبان ماه امسال در تهران برپا مي‌شود، سخن مي‌گفت با اعلام اين خبر افزود: اين نوع سرطان در سنين 50 سالگي و پس از آن از شيوع بيشتري برخوردار است.

وي، چاقي، مصرف گوشت قرمز، افزايش دريافت كالري و چربي اشباع شده در رژيم غذايي، ‌مصرف الكل، استعمال دخانيات و سابقه خانوادگي را از مهم‌ترين عوامل افزايش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ برشمرد.

رييس همايش سالانه انجمن سرطان ايران تصريح كرد: با توجه به شيوع بالاي مرگ و مير اين بيماري در كشور و لزوم شناسايي افراد در مراحل ابتدايي، ضروري است افراد بعد از سن 50 سالگي به طور ساليانه آزمايش‌هاي لازم را انجام دهند.

وي ادامه داد: متاسفانه در كشور ما به علت وجود نداشتن آموزش همگاني مناسب در مورد لزوم اهميت انجام غربالگري، بيشتر افراد در مراحل پيشرفته بيماري مراجعه مي‌كنند كه درمان طولاني‌تر با عوارض بيشتر و مرگ و مير بالاتري را در اين زمينه شاهد هستيم.

دكتر فضل عليزاده گفت: در چهارمين همايش سالانه انجمن سرطان ايران كه اول تا سوم آبان ماه امسال در بيمارستان امام خميني (ره) برپا مي‌شود، آخرين و پيشرفته‌ترين متدهاي تشخيصي و درماني در سرطان روده بزرگ با همكاري تعدادي از برجسته ترين استادان ايراني و خارجي مدعو از كشورهاي امريكا، اتريش، كانادا، فرانسه و انگلستان مورد بحث و تبادل نظر قرار مي‌گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35094s, 18q