افرادی که در معرض سكته های قلبی و مغزی هستند

۱۳۹۳/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 129351

سلامت نیوز: بررسي ها نشان مي دهد مبتلايان به فشارو چربي خون بالا، مرض قند، سيگاري ها و افراد كم تحرك زودتر از دیگران در معرض ابتلا به سکته های مغزی و قلبی قرار دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محمود هاشمیان رئیس انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران در آستانه برگزاری همايش روز ملي آترو اسکلروز، اظهار داشت: آتروترومبوزیس "اسکلروزیس" به نوعي بيماري گفته مي شود كه عروق و رگهاي بدن فرد بر اثرعوامل خطر فوق دچار تصلب شرائین شده که منجر به لخته شدن خون و سکته مغزی یا قلبی مي شود.

وی محور اصلی این همایش كه با حضور دهها تن از متخصصين قلب و عروق و مغز و اعصاب برگزار مي شود، بحث در مورد داروهای ضد انعقادی مورد استفاده برای بیماران سکته مغزی و قلبی دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص آخرین اطلاعات روز، مدت زمان مناسب مصرف این نوع داروها؛ بهترین زمان و میزان تجویز نيز بحث خواهد شد.

این متخصص بیماری های قلب و عروق ادامه داد: همچنین در این همايش به بررسی وضعيت داروهای ضد دیابت، ضد چربی، ضد فشار خون و داروهای مربوط به ترک سیگار و... نیز پرداخته می شود.

وي دربخش ديگرسخنانش با يادآوري مشكلات مربوط به عوارض ورود داروهاي تقلبي وبي كيفيت قلبي وعروقي درچند سال گذشته افزود: يكي از مشكلات جدي كشوردرسالهاي نه چندان دورمربوط به ورود داروهای قلبي وعروقي تقلبی و چینی بود كه خوشبختانه همزمان باروي كارآمدن دولت جديد اين معضل تاحد زيادي برطرف شد و امیدواریم این روند پایا باشد.

هاشمیان گفت: زمانی که برخی از داروها گران شد عده ای سوداگر به توليد داروي تقلبی پلاویکس (داروی ضد پلاکتی که خطر بروز سکته مغزی یا حمله قلبی را کاهش می دهد) كه از نشاسته تهيه شده بود پرداختند كه با جان مردم بازی كردند.

وی تصريح كرد: مردم براي اطلاع ازخريد داروی اصل مي بايست به داروخانه هاي معتبروشناخته شده مراجعه نمايند وبه هيچ عنوان اين داروي حياتي را ازدستفروش ها ودلال ها و...خريداري نكنند.[بر روی جعبه داروهای اصلی کدی به نام کد اصالت دارو و شماره تلفنی موجود است که با فرستادن کد به صورت پیامک یا پیام صوتی به شماره مندرج بیماران میتوانند از اصل بودن دارو مطمئن شوند.

همايش روز ملي آترواسکلروز روز جمعه 14 آذر ماه جاری با مشاركت بخش قلبي، عروقي شركت سانوفي در هتل پارسیان آزادی تهران و با حضور روئساي انجمن هاي آترواسکلروز، سکته های مغزی و قلب ایران و دهها تن از متخصصين کشور برگزار مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.21733s, 19q