رئیس کل سازمان نظام پزشکی در واکنش به اسیدپاشی رئیس بیمارستان ضیائیان

لزوم تامین امنیت پزشکان و پرستاران/اسید پاشی عملی غیر اخلاقی است

۱۳۹۳/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۱ - کد خبر: 129395

سلامت نیوز: رييس كل سازمان نظام پزشكي با اشاره به حادثه ی اسید پاشی شب گذشته روي مدیر بیمارستان ضیائیان گفت: از مسئولین قوه قضائیه و نیروی انتظامی خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این موضوع و برخورد با متخلفان این رفتار جبرآمیز علیه جامعه خدوم پزشکی هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی. دکتر علیرضا زالی در خصوص حادثه ی اسید پاشی که شب گذشته برای مدیر بیمارستان ضیائیان رخ داده است اظهار داشت: جامعه پرافتخار پزشكي كشور كه در سالهاي اخير تلاش هاي فراواني در عرصه خدمت رساني به آحاد مردم انجام داده است و جزو گروه هاي ايثارگر بوده که در کنار مردم بودن را برای خود افتخار می داند و روا نیست که افرادی با مورد هدف قراردادن اعضای این جامعه امنیت روحی و جسمی آنها را به مخاطره اندازند.

وی با بیان اینکه ایشان یکی از مدیران موفق، دلسوز، خدوم و پرتلاش هستند تصریح کرد: یکی از ویژگی های مثبت اين پزشك پیگیری امر درمان و رفع مشکلات بیماران است که در زمان مدیریت ایشان، بیمارستارن ضیائیان که یکی از بیمارستان های واقع در مناطق محروم تهران است، پذیرای مردم کم درآمد بوده و به دلیل ابتکارات مدیریتی نامبرده، علی رغم مشکلات این بیمارستان، ایشان مساعی شبانه روزی در رفع مشکلات بیماران و مسائل مدیریتی داشته اند که این امر بحث پیگیری موضوع را دو چندان می نماید.

دكتر زالی با تاکید بر اینکه عاملان این عمل غیرانسانی باید هر چه زودتر شناسایی و محاکمه شوند افزود:از مسئولین قوه قضائیه و نیروی انتظامی خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به این موضوع و برخورد با متخلفان این رفتار جبرآمیز علیه جامعه خدوم پزشکی هستیم.

وی با بیان اینکه در شرايط فعلي ، بيش از هر زمان ديگري نيازمند فرآيندهاي اهتمام بر كرامت جامعه پزشكي هستيم ؛خاطرنشان کرد: پزشکان و پرستاران مراکز درمانی در موارد زیادی با مشکلات امنیتی مواجه می شوند لذا خواستار این هستیم که امنیت این افراد با همکاری نیروی انتظامی بیش از گذشته تأمین شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اينكه در سالهاي گذشته علي‌رغم ناملايمات و سختي ها و همچنين رفتارهاي جبرآميز و يكطرفه با جامعه پزشكي، اين قشر صبورانه در كنار مردم بوده است ،عنوان كرد: جامعه پزشكي در كنار مردم بودن را به هيچ جنبه ديگري نفروخت و نگاهش به سلامت از منظر تعهد اجتماعي بوده است و با شرافت حرفه اي پرچم خدمت رساني به مردم را به عنوان يكي از گروه هاي مرجع اجتماعي به اهتزاز درآورده است ؛لذا نباید افرادی سودجو با اعمال غیر اخلاقی امنیت روحی و جسمی این قشر خدوم را مخدوش کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12404s, 18q