تا پایان سال 94 انجام می شود:

تجهیز تمامی مراکز درمانی تامین اجتماعی به سيستم يكپارچه بيمارستاني

۱۳۹۳/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 129426

سلامت نیوز:مدير كل درمان مستقيم سازمان تامين اجتماعي گفت: تا پایان سال 94 تمامی مراكز درمانی تامين اجتماعي درسطح کشور مجهز به سيستم يكپارچه بيمارستاني (HIS) خواهد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر مهدی درخشان درهمايش سراسري سيستم يكپارچه بيمارستاني (HIS) كه در مشهد برگزار شد، با اشاره به لازم الاجرا بودن اين سيستم در مراكز تابعه سازمان، افزود: در حال حاضر این سیستم در سه بیمارستان فیاض بخش تهران، 17 شهریور مشهد و حضرت رسول اکرم (ص) رشت و 5 مرکز درمانی سرپایی مستقر شده است.
وی اظهار داشت: با استقرار این سیستم سرعت و دقت ارائه خدمات به بیماران رشد چشم گیری خواهد داشت و مدیران ارشد سازمان قادر خواهند بود به اطلاعات تمامی مراکز درمانی سازمانی دسترسی داشته باشند.
وی با بیان اینکه این سیستم تحولی در نظارت و بهبود مستمر خدمات ایجاد خواهد کرد گفت: اصلاح فرآيند های مديريتي ، امري مهم و ضروري برای ارائه و بهره مندي هرچه بيشتر بيمه شدگان از خدمات خواهد بود .
مدير درمان تامين اجتماعي خراسان رضوي نیز اظهار داشت : سيستم يكپارچه بيمارستاني (HIS) با ايجاد زباني مشترك در پيشبرد اهداف سازماني سهم بسزايي خواهد داشت و مي تواند گام مهمي در انسجام اطلاعات بيماران و كوتاه شدن سير درمان برای بهره مندي بيشتر بيمه شدگان از خدمات باشد.
وي با اشاره به اینکه در دسترس بودن اطلاعات نقش مهمي در تصميم گيري ها خواهد داشت، افزود: افتخار آن را داريم كه به عنوان دومين مركز، طي 22 روز كار شبانه روزي در بيمارستان 17شهريور مشهد و 7 روز تلاش در پلي كلينيك تخصصي شهيد فاتق اين سيستم را راه اندازي و به بهره برداري رساندیم تا گام موثري در اجراي هدفمند كردن ارائه خدمات به بيمه شدگان برداريم .
مدير عامل شركت خدمات ماشيني تامین نیز با اشاره به قدمت 50 ساله تكنولوژي در سازمان تامين اجتماعي اذعان داشت : اين اتفاق در نوع خود بي نظير و در عين حال بسيار مشكل خواهد بود .
مهندس حسینی از زيرساخت هاي لازم برای راه اندازي هرچه بهتر این سيستم خبر داد و افزود : شركت خدمات ماشيني تامين به عنوان مجري طرح ، با تبادل تجربه در همواركردن مشكلات احتمالي ، در اجراي بهتر اين طرح از هيچ كوششي دريغ نخواهد كرد و اميدواریم تا با همكاري همه واحدهاي ستادي ، اين هدف بزرگ و ملي را به بهترين نحو ممكن به انجام برسانيم .نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.33223s, 18q