در مجلس مطرح شد

استمداد وزیر بهداشت از مجلس برای کمک به طرح تحول سلامت

۱۳۹۳/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۸ - کد خبر: 129428

سلامت نیوز: وزیر بهداشت و درمان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: تمام بودجه وزارت را براساس یک واحد درصد در هر سال از مالیات بر ارزش افزوده تصویب کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی ماده 47 گزارش کمیسیون برنامه و بودجه درباره طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت نادر قاضی پور پیشنهاد حذف این ماده را مطرح کرد.

در این ماده پیشنهاد شده است که یک واحد درصد در هر سال از نرخ مالیات بر ارزش افزوده به عنوان مالیات سلامت به وزارت بهداشت پرداخت شود.

وزیر بهداشت و درمان که در جلسه علنی حاضر بود با این پیشنهاد مخالفت کرد و گفت: صحبت های قاضی پور در جهتی که سهم مردم در مالیات و ارزش افزوده افزایش نیابد می تواند درست باشد، اما ما پیشنهاد داریم که تمام بودجه وزارت بهداشت را همین یک درصد بگذارید.

سید حسن قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در طرح تحول سلامت تاکنون کمتر از 10 درصد پول در اختیار ما قرار گرفته است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه حتی یک درصد از بودجه اختصاصی در غیر مواردی که در قانون قید شده از جمله روستاها و عشایر استفاده نشده است، اظهار کرد: ما تعهد کرده ایم تا پایان سال نزدیک به 2 هزار خانه بهداشت روستایی را تکمیل کنیم و برای این امر نیاز به اعتبار داریم.

قاضی زاده هاشمی در بخشی از سخنانش خطاب به قاضی پور گفت: با توجه به شباهت نام فامیلی ما اجداد ما به هم می رسند ولی نمی دانم چرا رابطه ما هیچگاه وصل نمی شود.

به گزارش میزان، این پیشنهاد در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شد، اما فقط 25 رای موافق داشت بنابراین به تصویب نرسید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31192s, 19q