ورود موج جدید برف و باران از امروز

۱۳۹۳/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۲ - کد خبر: 129521

سلامت نیوز:مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دما در نیمه شمالی کشور طی دو روز آینده و ورود موج جدید برف باران از غرب کشور تا عصر امروز خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: براساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی اوایل وقت امروز دربرخی مناطق شمال شرق وسواحل شرقی دریای خزرابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که بتدریج از مقدار ابرها دراین مناطق کاسته می‌شود در سواحل مرکزی و جزایرخلیج فارس و تنگه هرمز نیز افزایش ابر و بارش پراکنده یا رعد و برق دور از انتظار نیست و در سایر مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وظیفه اظهار داشت: همچنین طی دو روز آینده در سواحل شمالی کشور دمای هوا افزایش می یابد که در برخی مناطق سواحل غربی خزر واستان اردبیل با وزش باد شدید جنوبی همراه خواهد بود. این افزایش دما در سواحل دریای خزر و استان اردبیل بین 3 تا6 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته وی، از بعد از ظهر روز دوشنبه درشمال غرب وغرب کشور ابرناکی، بارش برف وباران و وزش باد شروع شده و بتدریج روز سه شنبه سواحل دریای خزر، برخی مناطق دامنه های جنوبی البرز و سپس شمال شرق کشور را فرا می گیرد.براین اساس در روز یک شنبه، افزایش دما و وزش باد شدید در استان‌های اردبیل و گیلان و در روز دوشنبه در بعد از ظهر بارش برف و باران در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، کردستان و تداوم وزش باد شدید در استان های گیلان و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: در دو روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود و روز سه شنبه دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

وی افزود: امروز آسمان تهران کمی ابری، در اواخروقت ابری و وزش باد پیش بینی شده‌ است. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به 2 و 11 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18481s, 18q