تاثیر «مراقبه‌درمانی گروهی» بر بهبود اضطراب و افسردگی

۱۳۹۳/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۱ - کد خبر: 129569

سلامت نیوز:در یک مطالعه جدید آشکار شد که تکنیک «مراقبه‌درمانی گروهی» به درمان اضطراب و افسردگی کمک می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این مطالعه نشان داد که روش «مراقبه‌درمانی گروهی» در درمان برخی از مبتلایان به اضطراب و افسردگی سودمند است. به گفته متخصصان در این مطالعه، تاثیر این روش در بهبود حال این بیماران مشابه روش «رفتار درمانی شناختی» است.

متخصصان دانشگاه «لوند» در سوئد، در 16 مرکز سلامت روان به تشکیل گروه‌های مراقبه‌درمانی پرداخته‌اند و استفاده از این روش مدت شش روز ادامه داشت. نتایج بررسی‌ها نشان داده که این روش به اندازه‌ روش رفتار درمانی شناختی در بهبود حال بیماران موثر است و این بدین معناست که «مراقبه‌درمانی گروهی» باید به عنوان یک گزینه‌ جایگزین در روانشناسی فردی به خصوص در مراکز مراقبت‌های بهداشتی و زمانی که بررسی مشکلات فردی بیماران دشوار است در نظر گرفته شود.

به گزارش ساینس ورد ریپورت، در این مطالعات بیماران به گروه‌های 10 نفره تقسیم شده و به هر کدام از آنها برنامه خاصی برای شرکت در این جلسات مراقبه‌درمانی داده شد تا کل 215 بیمار پس از گذشت هشت هفته آنها را اجرا کنند. یافته‌ها نشان داد علائم افسردگی و اضطراب در این افراد پس از استفاده از این روش به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.69201s, 19q