نخستين عمل جراحي آندوسكوپي ديسك گردن در ايران انجام شد

۱۳۸۷/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12961
 نخستين عمل جراحي آندوسكوپي ديسك گردن در ايران انجام شد
به گزارش فارس، پروفسور جان چيو؛ رئيس مركز تحقيقات ستون فقرات كاليفرنيا در خصوص اين عمل جراحي به خبرنگاران گفت: نتيجه اين عمل جراحي مشابه عمل جراحي باز است و كمترين شكاف در بدن بيمار ايجاد مي‌شود.
وي تصريح كرد: در اين عمل جراحي بافت‌ها را نمي‌بريم و عضلات را با ابزار بسيار ظريف كنار مي‌زنيم تا به ديسك برسيم بعد فشار ديسك را كم مي‌كنيم و براي جمع‌كردن و جوش دادن ناحيه زخم از ليزر استفاده مي‌كنيم.
جان چيو افزود: در اين عمل جراحي از آن‌جا كه فرد خونريزي ندارد به وي خون تزريق نمي‌شود و عوارض ناشي از تزريق خون را تحمل نمي‌كند.
اين پزشك جراح خاطرنشان كرد: بيمار سه ساعت بعد از عمل جراحي مرخص مي‌شود و خيلي زود مي‌تواند به فعاليت‌هاي اجتماعي خود بر مي‌گردد و از لحاظ اقتصادي هم به دليل قيمت پايين اين عمل، به صرفه است.
وي گفت: بيمار مي‌تواند بعد از 6 روز فعاليت عادي زندگي خود را آغاز كند و بعد از 3 هفته فعاليت ورزشي خود را نيز مي‌تواند آغاز كند. يكي از كوهنورداني كه بر روي وي اين عمل جراحي انجام شده بود بعد از سه هفته توانست به هيماليا برود و بدون مشكل برگردد.
رئيس مركز تحقيقات ستون فقرات كاليفرنيا يادآور شد: در اين عمل جراحي امكان برگشت كمتر از يك درصد است در حالي كه در اعمال جراحي باز امكان برگشت در حدود 3 تا 8 درصد است.
وي آموزش اين عمل جراحي به پزشكان ايراني را يكي از برنامه‌هاي اصلي خود دانست و افزود:‌ من 4 سال قبل هم به ايران آمده بودم و ايرانيان زماني در رشته پزشكي سرآمد بودند و از آنجا كه اين پزشكان باهوش هستند به راحتي مي‌توانند اين روش را ياد بگيرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سعید
سلام خسته نباشین من گردنم دیسک داره و میخوام عملش کنم شما تو تبریز کدوم دکتر رو پیشنهاد میکنین؟ممنون
مريم
با سلام من زني 30 سالة هستم حدود 5سالة بيش دجار ديسك كمر شدم ايا ميتونم بوسيلة اندسكوبي عمل كنم ديسك من در ناحية بايين كمر مهره هاي 3و4و5 هستن خواهش ميكنم جواب بديد جون خيلي درد ميكشم خيلي متشكرم
حسین حقدوست
لطفا بفرمایید این عمل در کدامیک از بیمارستانهای تهران انجام میشود؟
0.46568s, 22q