جستجو در اينترنت قدرت مغز را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12967
 جستجو در اينترنت قدرت مغز را افزايش مي‌دهد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پايگاه اينترنتي بي‌بي‌سي، تحقيقات انجام شده در دانشگاه كاليفرنيا لس‌آنجلس نشان مي‌دهد كه كار كردن و جستجو در اينترنت در افراد ميان‌سال و مسن باعث افزايش قدرت مغز آن‌ها مي‌شود.
محققان اعلام كردند با افزايش سن سرعت فعاليت‌هاي فيزيكي افراد و همچنين محاسباتي آن‌ها كاهش مي‌يابد و همچنين قدرت مغز انسان نيز كم‌تر مي‌شود.
پروفسور گري اسمال؛ سرپرست اين تحقيقات مي‌گويد: جستجو كردن روزانه در اينترنت در افراد مسن باعث مي‌شود فعاليت مغر بيشتر شود.
اين تحقيقات نشان مي‌دهد افزايش سن افزاد تغييرات زيادي را در مغز انسان به همراه دارد و مغز انقباض پيدا مي‌كند و فعاليت‌هاي سلول‌هاي مغر نيز كاهش مي‌يابد و محققان و دانشمندان هميشه به دنبال روشي بودند كه بتوانند فعاليت‌هاي مغز در سنين مسني را افزايش دهند و مغر را فعال نگه‌ دارند.
سرپرست اين تحقيات گفت: نتايج اين مطالعات نشان مي‌دهد كه كار با كامپيوتر در سنين پيري موثر و مفيد است و مي‌تواند مغز فرد را فعال كند و مي‌تواند جستجو در اينترنت و كار با كامپيوتر ورزشي براي مغز به حساب آيد.
اين تحقيقات بر روي 24 داوطلب بين 55 تا 76 ساله انجام شده كه نيمي از اين افراد با اينترنت كار مي‌كردند و نيم ديگر با كامپيوتر و اينترنت كار نمي‌كردند. در اين مطالعات مغز داوطلبان اسكن شده بود.
جزئيات بيشتر اين تحقيقات در مجله علمي «Geriatric Psychiatry» به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18342s, 18q