چرا تعرفه بقیه کادر درمان با کتاب جدید مطابقت داده نشده ؟

۱۳۹۳/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 129671
چرا تعرفه بقیه کادر درمان با کتاب جدید مطابقت داده نشده ؟

سلامت نیوز:یک پرستار با نوشتن یادداشتی کوتاه به سلامت نیوز گفت: «چگونه با گران شدن خدمات پزشكي مي توان ادعا كرد كه سهم مردم از قبل هم كمتر شده است. وقتي يك خدمت 3 برابر افزايش قيمت داشته آيا حتي 6درصد ان با 10 درصد قبل از گراني مقايسه شود گرانتر است يا ارزانتر؟ مثلا 6درصد 300هزارتومن رابا 10درصد 100هزارتومن را حساب كنيد.»


وی در بخش دیگری از یادداشت آورد است :« همچنين در صورتي كه تعرفه ها و درآمد پزشكان را با كتاب جديد كه از تركيه يا كاليفرنيا گرفته شده است و به قول وزير محترم تعرفه ها واقعي شده اند، چرا براي پرستاران و بقيه دست اندر كاران درمان ،آزمايشگاه راديولوژي ، خدمات و.. با كتاب فوق مطابقت داده نشده است.

همچنين وزير محترم فرموده اند كه پرستاران خودشان را با دكتر ها مقايسه نكنند چرا كه آنها نخبه هستند و رتبه كنكور شان 500 بوده است .ايا رشته هاي ديگر دانشگاهي مثل رياضي هنر و... نخبه و باهوش ندارند.اين افراد بدون وجود افراد كم هوشي كه به انان به عنوان بيمار مراجعه مي كنن چگونه ثروت انباشته خواهند كرد!!!؟»

این پرستار در پایان افزود : « در برنامه هاي مناظره اي مثل نبض و ثريا از پرستاراني مثل اقاي شريفي مقدم هم دعوت شود.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ن ف
پرستاری دومین شغل پر استرس جهان است' در ۲۰ سال کار در کشور ما به اندازه ۴۰ سال کار می کشند' جسم و روح پرستاران باز نشسته داغان است' چه کسی این درد را درک میکند' جز کسی که در بخشهای سخت شیفت شب داده باشد'
جواد
بابا این وزات خونه پزشکها نمیخواد بشنوه والا مگه اون که رفته قانون رو از ترکیه اورده نصفه اورده
این دکتر هاشمی که وزیر جامعه پزشکهاست و اینقدر طرفدار بیمه است حاضر نیست حرف حساب رو گوش کنه
و کسی رو که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد
او قدرت و رسانه دارد پس او حق دارد
پرستار
من در تعجبم از این نخبگان که هنوز باور ندارند که کارشان در بیمارستان بدون حضور پرستار به هیچ عنوان به ثمر نخواهد رسید واقعا تا به کی میخواهید به پرستاران به چشم خدم وحشم خود نگاه کنید وحق انها را ندهید .و با طرحهای مختلف که همگی برای از هم گسیختن اتحاد جامعه پرستاری است دست بزنید ؟؟؟؟؟
ما پرستاران تا محقق شدن خواسته اصلی خود که بارها اعلام کرده ایم دست از تلاش بر نخواهیم داشت.
عباس دهقانی
اقای وزیرافزایش تعرفه های پزشکی بدون درنظرگرفتن حقوق پرستاری وپیراپزشکی درطرح تحول سلامت مثل ساختن خانه بزپرروی اب است.شما اگه میخواستید تحولی درنظام سلامت ایجاد کنید ابتدا تعرفه گزاری خدمات پرستاری راکه از سال 1386به تصویب رسیده رواجرا میکردید ودرواقع پایه نظام سلامت رواستحکام بخشیده وسپس اقدامات ثانویه روانجام میدادیدوهمچنین لطفا بفرمایید پرداخت دستمزد پرسنل کادر درمان باکدام کشور موفق دراموربهداشت ودرمان مطابقت میکند؟؟؟؟؟
ن ف
چو علمت هست خدمت کن چو دانایان که زشت آید
گرفته چینیان احرام و مکی خفته در بطحا
نه صوت از بهر آن آمد که سوزی مزهر زهره
نه حرف از بهر آن آمد، که دزدی چادر زهرا
ترا تیغی به کف دادند تا غزوی کنی با خود
تو چون از وی سپر سازی نمانی زنده در هیجا
به نزد چون تو بی‌حسی چه دانایی چه نادانی
به دست چون تو نامردی چه نرم آهن چه روهینا
ترا بس ناخوشست آواز لیکن اندرین گنبد
خوش آوازت همی دارد صدای گنبد خضرا
ولیک آن گه خجل گردی که استادی ترا گوید
که با داوود پیغمبر رسیلی کن درین صحرا
تو چون موری و این راهست همچون موی بت رویان
مرو زنهار بر تقلید و بر تخمین و بر عمیا
چو علم آموختی از حرص آن گه ترس کاندر شب
چو دزدی با چراغ آید گزیده‌تر برد کالا
از این مشتی ریاست جوی رعنا هیچ نگشاید
مسلمانی ز سلمان جوی و درد دین ز بودردا
به صاحب دولتی پیوند اگر نامی همی جویی
که از یک چاکری عیسی چنان معروف شد یلدا
قدم در راه مردی نه که راه و گاه و جاهش را
نباشد تا ابد مقطع نبودست از ازل مبدامعنای نخبگی را باید در ادبیات رهبر انقلاب جستجو کرد نه در رتبه کنکور، سنایی در باره گمراهان دانشمند چنین می گوید:
صالح
با سلام و تشکر از سلامت نيوز. در اين که بايستى درآمد پرستاران هم به روز و واقعى شود,شکى نيست و با عناوين شعار گونه مثل مبتنى بر عملکرد نميتوان بدنه اصلى درمان يعنى پرستاران رو ناديده گرفت.متأسفانه همچنان اين مملکت و نظام درمان از پزشک سالارى رنج ميبرد .با اميد به فردايى بهتر.
حامد
خوب معلوم است وقتی همه کاره پزشکان هستند وضعیت از این بهتر نمی شود.تمام قوانین به نفع خودشان است. اینها به فکر مردم و سایر گروههای درمان نیستند وباید برای این موضوع فکری کرد
مینا
آره پول واسه پزشکاس پرستارا فقط باید کار کنن و حتی اگه با این درآمد کم زندیگیشونم نچرخه هیچ اشکالی ندازه اونا فقط باید کار کنن و جور بقیه رو بکشند
تا بقیه پولشو بگیرن
ف.ک
با تشکر از این رسانه ارزشمند که به مشخص شدن حقایق اهمیت میدهد و یاذاشت کوتاه و تامل برانگیز پرستاری را درج کرده.لطفا اعلام کنید که در طی این سالها فقط افزایش حقوق و مزایای پرستار را در بوق و کرنا کرده اند و واقعیت آنرا هیچ پرستاری در ایران عزیز ندیده.مشکل این است که این گروه با تواضع هرکاری از دستشان برمی آمده انجام داده اند و مورد سوء استفاده ی پزشکان قرار کرفته اند یعنی کار برای پرستار و حق الزحمه برای پزشک و این بد است
علی
چرا اینقدر حق و ناحقی وجود دارد.چرا تفاوت در این حد؟؟؟نامردی حدی دارد.
علی
خداوند شمارو براه راست هدایت کند .ان شااا... به پایمان خواهید افتاد.
مجتبی
با سلام باید عرض کنم که در سیاست وزارت پزشکان نبوده که بخواهند تعرفه گذاری خدمات پرستاری را اجرا کنند و برای همین منظور نیاز نیست که خدمات پرستاری نیز بر اساس کتاب کالیفرنیا یا ترکیه بروزرسانی شود و این بروز رسانی فقط در جهت پر کردن جیب نخبگان محترم و بهتر کردن معیشت اینان بوده نه باقی تیم درمان و اصولا این طرح تحول نظام سلامت در همین راستا اجرا شد که بسیار برنامه ریزی شده و سیاستمدارانه کار دنبال شد و در سه مرحله چنان براحتی دریافتی پزشکان را افزایش دادند که آب از آب تکان نخورد
پرستار
سلام.کی گفته همه پزشکان نخبه ان؟!!مثلا خود وزیر بهداشت نمونه بارز،ولی دراینکه تمامی پرستاران زحمت کش هستند ودلسوز بیماران هیچ شکی نیس و واقعا مظلوم واقع شدند چون حقشونم که پایمال شده.اما حق گرفتنیست و ماسکوت نخواهیم کرد.
عطار
با این تعاریف جدید پیشنهاد میکنم زین پس بجای واژه مانوس نخبه از واژه نامانوس پزشک استفاده کنیم,.طفلی ها گناه ندارن جماعتی که از ترم اول جناب دکتر خطاب میشن,انتظار دارین وقتی تخصص میگیرن نخبه خطاب نشن,..
محسن
این واقعا نا عادلانه ست
Farshid
ممنون از سایت محترم سلامت.همکاران محترم کادر درمان اگر قرار باشد که خدمات باقی کادر درمان هم به روز شود که سهم آقایان از این خان نعمت کم میشود بعد وزیر محترم میفرمایند پرستاران زیاده خواهند. حق طلبی و ایستادگی در مقابل ظلمی که سالهاست به این قشر روا شده زیاده خواهیست. شاید دوستان فکر میکنند ما شوخی میکنیم در روز پرستار در صورت عدم دريافت پاسخ درست از جانب آقایان و دامن زدن به این بی عدالتی ها واکنش شدید جامعه پرستاری را خواهند دید. کسی که در مقابل ظلم سکوت کند مسلمان نیست.
mohamad
چند وقتی ست که با شنیدن نام.. حالت تهوع میگیرم.
نزد طبیبی حاذق رفتم
گفت ریشه تهوع ات عصبی است
گفت بعضی وقت ها آدم با شنیدن نامی چون ناخواسته یاد ماجرایی بد می افتد، برایش تداعی منفی میشود و بعد به معده اش میزند...
به فکر فرو رفتم
یادم آمد
چندی پیش در کلاس تاریخ وقتی برای اولین بار معلممان ماجرای طلحه وزبیر را کامل توضیح داد، آنقدر قرمز شده بودم که نزدیک بود از هوش بروم.
آخر معلم تاریخمان میگفت که امیرالمومنین (ع)سهم هرکس از بیت المال را مساوی بین مردم تقسیم می کردواین افراد بدلیل داشتن قدمت در دین ونزدیک بودن به پیامبرو...طلب سهم بیشتر از بیت المال داشتند وتود را برتر از دیگران می دانستندوبادیگران قابل قیاس نمی دیدند وچون حضرت علی (ع)بیش از سهم دیگران به آنها نداد علیه او فتنه کردندوجنگ داخلی راه انداختند و...
واین بود که بسیار عصبی شدم ناراحتی معده وبستری و...

این است که چپاول یارانه مردم به نفع یک قشر 7درصدی در بهداشت و درمان وانحصار پست ها وغیر قابل قیاس خواندن خود با دیگر اقشار توسط این قشر، ناخود آگاه آن صحنه را برایم تداعی میکند!!!!
چه مظلوم بود علی (ع)،،،،
مخاطب
بنده هم از بابت تهیه و پخش برنامه ثریا که به درک وشعورمخاطب ارج نهاد وحقایق را به صورت شفاف بازگو نمود ونیز حضور بزرگان و صاحبنظرانی همچون جناب شریفی مقدم که به شکل منطقی وعلمی به جامعه معرفت بخشید کمال تشکر را دارم و از رییس سازمان صدا وسیما درخواست دارم که به این رویه جهت احترام به ملت ادامه دهند
محمد...
با سلام و تشکر بابت خواندن نظراتمان
سالهاست که در سيستم سلامت کشور جز ظلم در حق پرستاران چيزى از مسئولين به پرستاران نرسيده است.
پرستاران عزيز کشور ما در حالى بالاترين کيفيت خدمات خويش را ارائه ميدهند که وضع معيشت و دريافتى آنان از کشوزهاى جنگ زده اى چون افغانستان و عراق بدتر است!
درحاليکه تمام هم و غم وزارت بهداشت معطوف به پزشکان است ، هيچ توجهى به پرستاران عزيز کشور نميشود و طرح هاى ادعا شده وزارت بهداشت عمدتا جهت عوامفريبى بوده و يا رنگ واقعيت نميبينند و يا آنچه در عمل اتفاق ميافتد بسيار متفاوت از ان چيزيست که در رسانه ها اعلام ميشود .
چندين سال است که هر چند وقت يکبار در تلويزيون و ساير رسانه ها اعلام ميشود که حقوق پرستاران افزايش يافته است!!! هيچ ذهن هوشيارى از خودش نپرسيده که اگر واقعا زياد شده بود ديگر چرا هر روز بحثش را ميکنند و ميگويند زياد ميشود زياد ميشود!!!!!!

بيشترين تأثير را در سلامت بيماران در بيمارستان کيفيت خدمات بالينى ارائه شده توسط پرستلر دارد . لذا از تمامى سايتهاى خبرى بويژه سلامت نيوز که توجه ويژه به اين مساله نشان داده درخواست ميگردد تا واقعيات جامعه پرستارى و سيستم درمان کشور را بدون جانبدارى و با رعايت عدالت انصاف منعکس نمايد و پرستاران که بزرگترين بخش سيستم درمان هستند را در رسيدن به حقوق واقعيشان يارى نمايد
عرفانی
واقعا تشکر که زیرمیزی روحذف کردید ولی بجاش یه حقوق بهتر از زیرمیزی بهشون دادین ....اما حقوق پرستاران چی !ماکه زیرمیزی نمیگیریم لااقل تعرفه خودمون روحساب کنین .
حامد
خدا خیرتون بده که از حق میگید .ما اینقدر بر خواسته هامون پا فشاری میکنیم تا به نتیجه برسیم
حق گرفتنیست
ناشناس
واقعا به پرستاران توجهی نمیشه وکسی هنوز سی سال شب زنده داری رو درک نکرده.....
سعید
با سلام. باید خدمت وزیر محتر عرض کنم که بنده در این مدتی که به عنوان پرستار خدت کرده ام متپجه شده ام ملاک هوش و استعداد و نخبه بودن رشته و پزشک بودن نیست، چه بسا پزشکان و داشجویان پزشکی را دیدم که از هوش و استعداد کم اما پول زیاد برخوردار بودند و با پولشان تحصیل میکردند که البته کم هم نیستن و یا سهمیه خاصی داشتند و چه بسا پیرا پزشکانی را دیذم که هوش و استعداد سرشاری داشتند اما بی پول بودند. در زمان دانشجویی متوجه شدم که اکثر دانشجویان پرستاری وضعیت مالی نابسامانی دارند و به همین علت از امکانات تحصیلی در زمان کنکور محروم بوده اند اما در همان زمان وقتی به دانشجویان پزشکی توجه میکردم اکثرا از خانواده های پر درامدی بودند که به خاطر اسم و رسم پزشک پا در این عرصه نهاده بودند البته استثنا هایی هم وجود داشت که با تلاش و علاقه و وضعیت مالی ضعیف موفق شده بودند. تمام این حرفهارا گفتم که متوجه شوید ملاک نخبه بودن رشته نیست، نه هر پزشکی نخبه است و نه هر غیر پزشکی کم فهم. با تشکر
سمیرا رسولی
حرفهای این همکارم کاملا به حق است. جناب وزیر انتظار دارند برایشان کف بزنیم؟!! وای یک میلیون و هشتصد هزار تومن پول چقدر عالی تازه اگر من با بیش از پانزده سال سابقه و بیماریهای جسمی فراوانی که بخاطر ساعتهای کاری طولانی و فشرده در تین مدت کسب کرده ام حسابی کار کنم مثلا صد ساعت اضافه کار !!!چقدر خوشحالم..عالی است اقای وزیر خوب شد این همه این خبر خوش را در رسانه ها هم جار زدید .امروز یک مریض به من میگفت خدا را شکر حقوقتان هم که اضافه شد...خوب به هدفتان رسیدید جناب وزیر.
محمد
درود بر ایشان..حقایق را بیان کرده..وجدانهای خفته کاش بیدار بشه
از سلامت نیوز به خاطر دفاع از حق ممنونیم
0.88941s, 44q