هوای پایتخت سالم است

۱۳۹۳/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۰ - کد خبر: 129684

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 98 در شرایط سالم قرار گرفت.

دکتر وحید حسینی در گفتگو با مهر افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران از میزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است .

به گفته وی، به این ترتیب میانگین غلظت تمام آلاینده ها به غیر از ایستگاههای فرمانداری شهرری، پارک قائم، پارک رز، شهرک چشمه، شهر ری، شهرداری منطقه 11، پارک رازی، پارک سلامت، اقدسیه، ستاد بحران، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی و سوهانک به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در سایر ایستگاهها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط سالم است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی نیمه ابری، همراه با وزش باد و بارش باران و برف است . به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط سالم باقی بماند .

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.53247s, 19q