دانش آموزان دختر بهداشت سر را رعايت کنند

۱۳۸۷/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12973
دانش آموزان دختر بهداشت سر را رعايت کنند
دکتر گلايل اردلان در گفت و گو با ايرنا افزود: سال گذشته بر اساس بررسي هايي که در مدارس دخترانه ابتدايي درکشورانجام شد، 6/4درصد اين دانش آموزان شپش داشته اند و بيشتر مبتلايان را ساکنان مناطق روستايي تشکيل مي دادند.
کارشناسان بهداشتي مي گويندشپش يک معضل بهداشتي است و به هنگام بروز در سر هيچ اختلالي را در فرد مبتلا ايجاد نمي کند اما بهتر است دختران دانش آموز مدارس ابتدايي کمتر مقنعه هايشان را از سر بردارند.
اردلان دراين زمينه اظهار داشت : شپش معضلي است که به دليل عدم رعايت بهداشت سر بوجود مي آيد و چون در مدارس ابتدايي بعضا دختران مقنعه هايشان را از سر بر مي دارند ، موهاي دانش آموزان با يکديگر تماس پيدا کرده و درصورتي که بهداشت نيز رعايت نشده باشد، شپش به ديگري منتقل مي شود.
اردلان با بيان اينکه برخي از دختران دانش آموزابتدايي ازشانه سريکديگر استفاده مي کنند، تصريح کرد: مربيان بهداشت بايد بهداشت دانش آموزان را کاملا کنترل کنند و دراين زمينه اطلاع رساني صحيحي را درمدارس داشته باشند.
وي با بيان اينکه هر سال از اول مهرماه دانش آموزان دختر مدارس ابتدايي تحت پوشش غربالگري معاينات بهداشتي سر قرار مي گيرند، گفت: اگر مربي بهداشتي مورد مشکوکي از شپش را در سر دانش آموز ديد بايد وي را به مراکز بهداشتي و درماني ارجاع دهد.
اردلان خاطرنشان کرد: البته گاهي اوقات مربيان بهداشت شوره سر را با شپش اشتباه مي گيرند و فقط پزشک مي تواند تشخيص درست دهد و اين معضل قابل درمان است به شرطي که دوره درمان بطور کامل طي شود.
وي افزود: فرد مبتلا به شپش بايد خود و خانواده اش از شامپوي "پرمترين " استفاده کند ، تا اين معضل بطور کامل برطرف شود.
اين مسوول در وزارت بهداشت درعين حال خاطرنشان کرد:شپش موضوع نگران کننده اي نيست و سالانه در آمريکا 16ميليون نفر دچار اين معضل مي شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09262s, 18q