عضو هيات علمي كنگره بين‌المللي طب سنتي و مكمل:

ناآگاهي پزشكان از توانمندي‌هاي درماني مهمترين چالش طب سنتي است

۱۳۸۷/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12980
ناآگاهي پزشكان از توانمندي‌هاي درماني مهمترين چالش طب سنتي است
به گزارش ايسنا، دكتر امير مهدي طالب كه به مناسبت برپايي كنگره بين المللي طب سنتي و مكمل كه 7 تا 10 آبان ماه امسال در شهر ساري برپا مي‌شود، سخن مي‌گفت با اعلام اين مطلب افزود: ناآگاهي پزشكان از طب سنتي و مكمل سبب شده كه آنان در برابر اين رشته جبهه گيري كنند كه مهم‌ترين دليل اين امر نداشتن شناخت از رشته طب سنتي و فوايد و مزاياي آن است.

وي با ابراز تاسف از اين كه عملكردهاي شيادانه برخي افراد كه هم اينك در زمينه طب سنتي به شيوه غيرعلمي به فعاليت مشغولند از علل عمده اين بي اعتمادي است، تصريح كرد: تجربه نشان داده است، ‌وزارت بهداشت به عنوان متولي نظام سلامت كشور مي‌تواند با آموزش پزشكان نسبت به اشاعه صحيح اين رشته اقدام كرده و به معرفي توانمندي‌هاي طب سنتي به جامعه بپردازد.

دكتر طالب اظهار داشت: كشورهاي هند، چين و پاكستان نيز توانسته‌اند با قانونمند كردن اين رشته از دستاوردهاي آن براي نظام سلامت بهره گيرند.

وي اضافه كرد: اين امكان وجود دارد تا با به كارگيري روشهاي درماني طب سنتي در جاي خود هزينه‌هاي درمان بيماريها را به ويژه بيماريهاي مزمن كه هزينه بسيار سنگيني بر نظام سلامت كشور تحميل مي‌كنند، كاهش چشمگيري داد.

عضو هيات علمي معاونت آموزشي وزارت بهداشت، طب سنتي را طبي توانا به منظور رفع معضلات موجود نظام سلامت كشور برشمرد.

وي با اشاره به برپايي كنگره بين المللي طب سنتي و مكمل تصريح كرد: طرح مباحث نوين طب سنتي،‌ ارايه پژوهش‌هاي جديد اين رشته در كنار چالش‌هاي طب سنتي و مدرن و بررسي راهكارهاي همكاري مشترك بين دو مكتب طب سنتي و مكمل و طب رايج در كشور از جمله اهداف برپايي اين كنگره به شمار مي‌رود.

گفتني است، كنگره بين المللي طب سنتي و مكمل از سوي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با همكاري سازمان‌هاي بين‌المللي و ملي از جمله سازمان بهداشت جهاني (WHO) با حضور بيش از 450 نفر از استادان برجسته داخلي و خارجي از كشورهاي آمريكا، پاكستان، ‌مالزي، امارات، بنگلادش و ... 7 تا 10 آبان ماه امسال در شهرسازي برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16412s, 18q