مواد افزودني از خطرات جديد مواد غذائي است

۱۳۸۷/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12987
مواد افزودني از خطرات جديد مواد غذائي است
دکتر رسول ديناروند در سومين همايش معرفي واحدهاي برتر ايمني غذا در دانشگاه علوم پزشکي اصفهان افزود: اين خطرات بيشتر در ادويجات و عطريات خوراکي نظير زردچوبه، زعفران، غذاهاي کنسرو شده مشاهده مي شود.
وي گفت: اين در حالي است که بي توجهي به موارد فوق و اينکه اغلب کالا ها بااين دوخصوصيت به قيمت ارزان فروخته و موجب بروز بيماري هاي خوني و سرطاني مي شود.
اين مقام مسوول با اشاره به نظارت گسترده در اين نوع کالاها افزود: به خانواده ها توصيه مي شود که کالاهاي با مهر استاندارد تهيه کنند و سلامتي خود را به خاطر ارزاني به خطر نياندازند.
معاون غذا و دارو وزير بهداشت عنوان کرد: اين معاونت در سال هاي اخير با افزايش 38 درصدي مرگ و مير ناشي از بيماري هاي قلبي و عروقي روبرو شد که با تمهيدات در نظر گرفته شده اکنون 30 درصد مردم برنامه ريزيهاي مستمري را در بحث استفاده از روغن مايع خوراکي به اجرا گذاشته اند.
ديناروند، با بيان اينکه 30 درصد از مردم کشور از چاقي رنج مي برند و افزايش وزن آنها بيش از حد است، افزود: رژيم غذايي نامناسب، زندگي جديد و ماشيني و استفاده از روغن جامد، علت هاي اصلي چاقي افراد در کشور محسوب مي شود که اکنون 50 درصد مردان و 70 درصد زنان اين مشکل را دارند.
استاندار اصفهان نيز در اين همايش به طب اسلام و سنتي سفارش شده از ائمه اشاره کرد و گفت: دين اسلام کامل ترين توصيه ها را در زمينه تغذيه سالم دارد که نيازمند مطالعه بيشتري است.
سيد مرتضي بختياري افزود: تغذيه سالم مي تواند افراد سالمي را از نظر روحي و جسمي بسازد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان نيز بيشترين علت بيماري هاي موجود را قلبي عروقي ، عوامل اکتسابي و بيماري هاي عفوني عنوان کرد.
دکتر شاهين شيراني نيز در اين نشست افزود: اين تغيير بيماري ها، به دليل تغيير روش نوغ تغذيه ها مي باشد که به نوعي شرايط بروز بيماري ها را فراهم کرده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.42291s, 19q