مجلس با تمام توان خود از مراكز تحقيقاتي حمايت مي‌كند

۱۳۸۷/۰۷/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12991
 مجلس با تمام توان خود از مراكز تحقيقاتي حمايت مي‌كند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي جهاددانشگاهي اعضاي كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با حضور در پژوهشكده رويان جهاددانشگاهي از نزديك با دستاوردهاي اين مجموعه آشنا شدند.
در ابتداي اين بازديد حميدرضا طيبي رييس جهاددانشگاهي در سخناني با اشاره به اين‌كه براساس سند چشم انداز بيست ساله نظام، ايران در افق 1404 كشوري توانمند در توليد علم وفناوري و جامعه اي دانش بنيان خواهد بود، اظهار داشت: جامعه دانش بنيان جامعه‌اي است كه حيات آن به توليد دانش از مسير پژوهش و تحقيقات وابسته است و دوام آن متكي به تجاري‌سازي دانش و فناوري است.
وي افزود: جهاددانشگاهي به عنوان مجموعه‌اي انقلابي كه متشكل از جوانان مومن و متعهد است تلاش مي‌كند ثابت كند كه ايران اسلامي مي‌تواند به جامعه‌اي دانش بنيان تبديل شود، به شرط اينكه از مسيرهاي ميان بر و با روحيه جهادي به دنبال جبران عقب ماندگي‌ها باشيم.
رييس جهاددانشگاهي ايجاد عزم ملي براي توليد دانش و فناوري بومي و كاهش اتكاء به درآمدهاي نفتي را يكي از مهمترين نيازهاي امروز كشور دانست و خاطرنشان كرد: امروزه در كشور ما توانايي توليد علم و فناوري در حوزه‌هاي مختلف وجود دارد اما بايد با ايجاد يك باور عمومي و برنامه‌ريزي دقيق و صحيح اين توانايي را به مرحله فعاليت برسانيم، چرا كه فرهنگ اسلامي ما نيز بر اين مساله تاكيد دارد.
طيبي در خاتمه با اشاره به توانمندي‌هاي گسترده جهاددانشگاهي در حوزه‌هاي مختلف علمي، كمبود امكانات و محدوديت بودجه را از جمله مشكلات موجود در زمينه تحقيقات جهاددانشگاهي برشمرد و خواستار حمايت مجلس شوراي اسلامي از فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين نهاد شد.
در اين ديدار سيد شهاب الدين صدر رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در سخناني ضمن تقدير از دستاوردهاي ارزشمند تحقيقاتي جهاددانشگاهي و به ويژه پژوهشكده رويان، اظهار داشت: جهاددانشگاهي يكي ازنهادهاي مقدس و مبارك انقلاب اسلامي است كه با حضور نيروهاي مومن، متعهد و با انگيزه و حركت در مسير درست توانسته به موفقيت‌هاي بزرگي دست يابد.
وي در ادامه تربيت نيروهاي متخصص، متعهد و كارآمد را يكي از مهمترين موفقيت‌هاي اين نهاد برشمرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه پژوهشكده رويان جهاددانشگاهي در كنار انجام تحقيقات كاربردي و حركت در مرزهاي دانش توانسته به مسئه ارائه خدمات تخصصي درماني نيز به شكلي مطلوب بپردازد كه اين امر بايد استمرار پيدا كند.
رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با تاكيد بر لزوم رعايت استانداردهاي علمي و دقت و توجه به انتخاب پروژه‌هاي تحقيقاتي، تصريح كرد: مجلس شوراي اسلامي با تمام توان خود از مراكز تحقيقاتي مانند پژوهشكده رويان حمايت خواهد كرد و از هيچ تلاشي در راه رفع مشكلات پيش روي پژوهشگران و محققان دريغ نمي‌كند.
صدر همچنين با اشاره به نگرش مثبت مجلس نسبت به فعاليت‌هاي تحقيقاتي جهاددانشگاهي، گفت: پژوهشكده رويان در بستر فرهنگي و انقلابي جهاددانشگاهي به رشد و شكوفايي رسيده و توانسته است به عنوان كانوني از انسان‌هاي متعهد و متخصص براي كشور افتخارآفريني كند.
وي در ادامه جهاددانشگاهي را نمادي از تعهد ، روحيه انقلابي و تخصص عنوان كرد و يادآور شد: پژوهشكده رويان جهاددانشگاهي مي‌تواند نمونه و الگويي موفق براي ساير نهادهاي كشور باشد و در ايجاد روحيه اميد و خودباوري در سطح جامعه به ويژه جوانان نقش موثري ايفا كند.
دكتر صدر در خاتمه با تاكيد بز لزوم رفع موانع موجود در زمينه فعاليت‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي جهاددانشگاهي درخصوص انجام حمايت‌هاي لازم از اين نهاد قول مساعد داد.
در اين بازديد عليرضا مرندي عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني كوتاه با تجليل از موفقيت‌هاي علمي پژوهشكده رويان ، گفت: پژوهشكده رويان در كنار انجام تحقيقات و ارايه خدمات تخصصي و درماني بايد به دنبال يافتن راهكارهايي مناسب براي ارايه اين‌گونه خدمات درماني به عموم جامعه باشد.
مرندي همچنين رعايت تعهد و توكل بر خداي متعال را رمز استمرار موفقيت‌هاي جهاددانشگاهي و پژوهشكده رويان دانست.
حميدرضا گورابي رييس پژوهشكده رويان جهاددانشگاهي نيز در اين ديدار با ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي پژوهشكده رويان در حوزه‌هاي مختلف تحقيقاتي و درماني، طي سخناني گفت: محدوديت امكانات و بودجه تحقيقاتي ، يكي از مهمترين مشكلات پژوهشكده رويان در مسير فعاليت‌هاي تحقيقاتي است كه اميدواريم با اهتمام نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و ساير مسؤولان چالش موجود رفع شود.
وي در ادامه به طرح پاره‌اي از مشكلات و موانع موجود در زمينه فعاليت‌هاي پژوهشي پرداخت و خواستار همكاري و حمايت مجلس براي پيشبرد اهداف علمي پژوهشكده رويان شد.
در ادامه اين نشست محمدصادق حاجي تاروردي معاون پژوهش و فناوري جهاددانشگاهي و دكتر حسين بهاروند مدير گروه سلول‌هاي بنيادي پژوهشكده رويان نيز ضمن ارايه گزارشي از برنامه‌هاي تحقيقاتي جهاددانشگاهي و پژوهشكده ، خواستار حمايت بيش از پيش مجلس شوراي اسلامي براي توسعه اين فعاليت‌ها شدند.
در اين بازديد اعضاي كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي از نزديك با بخش‌هاي مختلف تحقيقاتي و درماني پژوهشكده رويان آشنا شدند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.95613s, 18q