كوسه‌ها در درمان سرطان سينه به كمك پزشكان مي‌آيند!

۱۳۸۷/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13005
كوسه‌ها در درمان سرطان سينه به كمك پزشكان مي‌آيند!
به گزارش ايسنا، دستگاه ايمني کوسه‌ها مشابه انسان است و محققان بر اين باورند که دفاع بيولوژيکي و شيميايي بدن اين گروه از جانوران ممکن است به کاهش سرعت گسترش بيماري هاي خاص کمک کند.

کشف جديد در استراليا، اميد به ظهور درمان‌هايي تازه براي بيماري‌هايي مانند سرطان پستان را افزايش داده است.

کوسه‌ها، پادتن‌هاي غيرعادي دارند که به طور ويژه‌اي مقاوم‌اند. البته ميزان بالاي مقاومت اين پادتن‌ها براي جانوران ترسناک و درنده‌اي چون کوسه‌ها خارج از انتظار نيست.

دانشمندان متوجه شده‌اند که اين مواد درجه حرارت‌هاي بالا و همچنين شرايط به شدت اسيدي و قليايي را تاب مي‌آورند.

آنچه به ويژه جلب نظر محققان استراليايي را کرده مقاومت پادتن‌هاي کوسه در محيط معده انسان است چون هر قرص ضد سرطان که به بيمار داده شود نهايتا سر از معده بيمار در خواهد آورد که مواد را به شدت تحت تاثير قرار مي‌دهد.

ميک فولي، دانشيار دانشگاه لاتروب ملبورن مي گويد: ملکول‌هاي کوسه قادرند خود را به سلول‌هاي سرطان متصل کنند و اجازه ندهند که گسترش يابند.

علت انتخاب کوسه براي انجام اين آزمايش‌ها، قدرت بالاي دستگاه ايمني اين جانوران بوده است؛ دستگاه ايمني که به راحتي در برابر عفونت سر خم نمي‌کند.

شواهدي وجود دارد که نشان مي دهد پادتن هاي کوسه قادر است سرعت گسترش سرطان پستان را کاهش دهد.

در حالي که تلاش براي دستيابي به يک فن آوري غيرمتعارف جديد که ممکن است از جمله به درمان مالاريا و آرتروز روماتوئيد کمک کند، ادامه دارد، دانشمندان در تلاشند در ارتباط با استفاده از پادتن‌هاي کوسه، آزمايش‌هاي باليني را طراحي کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.7622s, 18q