تاري ديد، يکي از شايعترين علايم "ام اس" است

۱۳۸۷/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13009
 تاري ديد، يکي از شايعترين علايم "ام اس" است
دکتر "محمدعلي صحراييان"، در گفت وگو با ايرنا افزود: تاري ديد ناشي از ام اس، به اين صورت است که فرد احساس مي کند اشيا را از پشت شيشه مات مي بيند و اين حالت براي 24 ساعت طول مي کشد.
وي با بيان اينکه علايم ام اس طيف وسيعي دارد، گفت: ام اس، به علت تخريب بافت ميلين بافت عصبي مرکزي ايجاد مي شود و بسته به محلي از دستگاه عصبي که تخريب مي شود، علايم بيماري نيز متفاوت است که در بين علايم مختلف، تاري ديد بيشتر مشاهده مي شود.
به گفته اين متخصص، تاري ديد ناشي از ام اس، خصوصياتي دارد که با مراجعه به پزشک و مشاهده تصوير ام آر آي، تشخيص داده مي شود.
دکتر صحراييان، افزود: اگر بافت ميلين قسمت حرکتي تخريب شود، فلج اندامها اتفاق مي افتد و اگر در سيستم تعادلي باشد، بيمار دچار اختلالات در تعادل مي شود.
وي با بيان اينکه عوامل محيطي و ژنتيکي در بروز ام اس موثر است، گفت: از بين عوامل محيطي تشديد کننده ام اس، استرس و تنش هاي عصبي بيشترين تاثير را دارند و بطور ژنتيکي اين بيماري در نژاد سفيد نسبت به نژادهاي زرد و سياه، بيشتر بروز مي کند.
رييس کميته علمي انجمن ام اس ايران، تصريح کرد: علت بيماري و درمان قطعي آن هنوز ناشناخته است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران، اضافه کرد که تاکنون از داروهاي مختلفي براي کنترل بيماري ام اس استفاده شده و در حال حاضر براي پيشگيري از حملات بيماري، اينترفرون هاي بتا مورد استفاده قرار مي گيرد.
ام اس، بيماري مزمني است که عمدتا در سنين بين 20 تا 40 سالگي بروز مي کند و در زنان بيشتر ديده مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.52117s, 18q