دکتر جلالی در دیدار با مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی:

بررسی میزان آلایندگی بنزین پتروشیمی‌ها نیازمند کار کارشناسی است

۱۳۹۳/۰۹/۱۵ - ۱۴:۲۴ - کد خبر: 130134

سلامت نیوز: رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه بررسی میزان آلایندگی بنزین پتروشیمی‌ها نیازمند کار کارشناسی است، گفت: تولید بنزین و سایر محصولات نفتی در پالایشگاه‌ها باید با رویکرد آلایندگی پایین انجام گیرد.

به گزاش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با کاظم جلالی رییس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

کاظم جلالی در این نشست با اشاره به اهمیت تولید فرآورده‌های نفتی با کمترین آلایندگی، گفت: تولید بنزین و سایر محصولات نفتی در پالایشگاه‌ها باید با رویکرد آلایندگی پایین انجام گیرد چراکه در تولید تمامی محصولات به ویژه فرآورده‌های نفتی باید موضوع حفظ محیط‌زیست لحاظ گردد.

وی با اشاره به بنزین تولید پتروشیمی‌ها، تصریح کرد: از یک‌سو بنزین‌های تولید پتروشیمی باید با کیفیتی بالا و آلایندگی پایین تولید گردد که بیان نظر در این‌باره هم باید مبتنی بر نگاه علمی و کارشناسی باشد و از سوی دیگر بنزین وارداتی هم باید منطبق بر استاندارهای زیست‌محیطی باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بااشاره به سوال مردم و رسانه‌ها درخصوص آلایندگی بنزین پتروشیمی و بنزین وارداتی، تاکید کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت آلایندگی بنزین تولید پتروشیمی‌‌ها گزارشی در دست تهیه دارد که پس از تدوین به عنوان نظر مرکز اعلام می‌گردد در حالیکه تا کنون گزارشی از سوی این مرکز تهیه و ارائه نشده است.

جلالی افزود: کاهش آلاینده‌های هوا و ارتقا سلامت جامعه باید مدنظر مسئولان کشور به ویژه مقامات زیست‌محیطی و انرژی کشور قرار گیرد و نباید به این موضوع مهم به صورت سیاسی نگاه شود.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد: موضوع آلایندگی بنزین پتروشیمی‌ها باید با نگاهی علمی و کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد و بیان گمانه‌زنی‌های غیرمستند نمی‌تواند بیانگر واقعیات باشد.

عباس کاظمی معاون وزیر نفت نیز در این نشست با اشاره به گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارش‌های این مرکز دقیق هستند و آمارهای و نظرات ارائه شده از پشتوانه کارشناسی و پژوهشی مطلوبی برخوردار هستند که به خوبی می‌تواند مورد استناد قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تصریح کرد: محدودیت‌هایی در واردات بنزین یورو 4 وجود دارد که در صورت رفع آنها با قطعیت بیشتری به واردات این محصول ادامه خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تصریح کرد: اصلاح تکنولوژی و ارتقا فناوری تولید در پالایشگاه‌های کشور به تولید با کیفیت و کاهش آلایندگی محصولات، منجر خواهد شد.

وی با اشاره به روند تکمیل پروژه پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، یادآور شد: با راه‌اندازی این پالایشگاه تولید فرآورده‌های نفتی با کیفیت بالا و آلایندگی پایین انجام خواهد گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.43745s, 19q