نامه یک پرستار در واکنش به حکم تبعید دبیرکل خانه پرستار:

چرا رفتاری دارید که در اذهان عمومی تصویری کم طاقت از دولت به نمایش گذاشته شود؟

۱۳۹۳/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 130165
چرا رفتاری دارید که در اذهان عمومی تصویری کم طاقت از دولت به نمایش گذاشته شود؟

سلامت نیوز:یک پرستار در واکنش به حکم محکومیت دبیر کل خانه پرستار با بیان اینکه :« تند ترین انتقادات به اصلی ترین برنامه های دولت در شئون مختلف جامعه آزادانه مطرح می شود ،تجمع و همایش برگزار می گردد،بیانیه صادر میشود ولی دولت با کمال ادب و متانت به حقوق منتقدین احترام می گذارد» تاکید کرد :« چه کسی مسئول عوارض بی شمار ناشی از برخورد عجولانه و تفرعونی با منتقدی است که در مراجع ذیربط قضائی از اتهامات وارده تبره شده است؟»

علی اکبر قربانی طی ارسال نامه ای به سلامت نیوز نوشت :


رئیس جمهور محبوب دکتر روحانی
استاد ارجمند جناب آقای دکتر حریرچی
معاون کل محترم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق الهی ،اکنون که به مدد حضرت حق باریتعالی و تلاشهای شبانه روزی وزارت بهداشت و درمان و در سایه حمایتهای مقام معطم رهبری ،موضوع سلامت به عنوان الویت دولت تدبیر و امید پذیرفته شده و با اعتماد به متولیان امر اعتبارات مناسبی تخصیص داده شده است ،طبیعی است که پیشبرد اهداف کلان حوزه سلامت در سایه تدبیر، مراقبت و همکاری همه دست اندر کاران این حوزه میسر خواهدبود و برای طی این مسیر پر فراز و نشیب ،دولت بیش از همه محتاج نقد عالمانه ، منصفانه وگاه با زبان تند و گزنده می باشد تا بهتر بتواند از انحراف برنامه هاجلوگیری کرده و هزینه کرد اعتبارات را زیر ذره بین نقادان دلسوز و آگاه دقیق تر انجام دهد.

آنچه که باعث شده این چند سطر را برای شما تقریر کنم اتفاق تلخی است که برای یکی ازهمکاران شریف ،متعهد ،دلسوز وبا تجربه دانشگاه علوم پزشکی تهران جناب آقای محمد شریفی مقدم رقم زده اند.

جنابعالی نیک می دانید که همه مسئولین در تمام رده ها (روسای دانشگاه ها ،مراکز آموزشی درمانی ،دانشکده ها و....) موظف به حفظ و تحکیم پایه های گفتمانی دولت هستند و هر گز نباید حب و بغض هاو سلیقه های شخصی خود را در جهت برخورد با منتقدان به گونه ای تدبیر و اجرائی نمایند که آسیب گفتمانی به دولت وارد شود.

چه کسی گفته در دولت تدبیر و امید اگر فرد آگاهی به بیعدالتی ،عدم رعایت قانون وتضییع حقوق مردم اعتراض کند باید نفی بلدشود؟

چه کسی مسئول عوارض بی شمار ناشی از برخورد عجولانه و تفرعونی با منتقدی است که در مراجع ذیربط قضائی از اتهامات وارده تبره شده است؟

کسانی که به عنوان گماشته دولت مسئولیت پذیرفته و قسم خورده اند که پاسدار قانون و حقوق مردم در چهار چوب شرع مقدس و مرامنامه دولت تدبیر و امید باشند چگونه به خود حق می دهند که در کمال حق ناشناسی به گونه ای عمل نمایند که در اذهان عمومی تصویری کم حوصله وکم طاقت از دولت خدمتگذار در مقابل منتقدین منصف و دلسوز متبادر شود در حالیکه تند ترین انتقادات به اصلی ترین برنامه های دولت در شئون مختلف جامعه آزادانه مطرح می شود ،تجمع و همایش برگزار می گردد،بیانیه صادر میشود ولی دولت با کمال ادب و متانت به حقوق منتقدین احترام می گذارد.

آقای دکتر اگر شما معتقدید که آخرت خود را به دنیای دیگران نمی فروشید ،بدانید که آقای شریفی مقدم میخواهد که برنامه های طرح تحول از ریل خارج نشود و خدای نکرده عده ای سود جو و خود برتر بین از اهداف خیر خواهانه وزارت فخیمه در جهت منافع خود سوءاستفاده ننمایند.

بهترین و بیشترین خدمت را به آخرت شما ودنیای مردم ،منتقدین منصف ،مطلع ،خیرخواه ودور اندیش،عدالت طلب ودرد مردم کشیده ای مثل آقای شریفی مقدم میکنند هرچند ممکن است گاهی زبان تند و هشدارگونه آنان به مذاق خوش نیاید و در مقابل بیشترین آسیب را منفعت طلبان دوست نما وارد می نمایند.

آقای دکتر لطفا از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) بپرسید حال که حکم به تبعید جناب آقای شریفی مقدم داده اند با اندیشه های حق طلبانه وعدالت خواهانه وی که امروز توسط صدها هزار پرستارو پیرا پزشک و صد ها پزشک منصف در اقصی نقاط کشورمطالبه می شود چه می کنند؟ کدام گواه تاریخی به ما می گوید که کسانی با تبعید منتقدین و عدالت خواهان توانسته باشند ندای حق طلبانه برخواسته از فطرت پاک انسانی را خاموش نمایند؟


سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم
دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.00351s, 19q