زنگ ورزش در مدارس کشور نواخته شد

۱۳۸۷/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13025
 زنگ ورزش در مدارس کشور نواخته شد
به گزارش سلامت نیوز، دانش آموزان در نخستين ساعات امروز پس از شنيدن زنگ ورزش براي سلامتي و تندرستي خود به انجام حرکات مختلف ورزشي پرداختند.
درهفته جاري برنامه هاي مختلف در خصوص اهميت ورزش در سلامت انسان ها در مدارس برپا مي شود تا دانش آموزان هرچه بيشتر با فوايد ورزش و ترييت بدني آشنا شوند.
برنامه نمادين زنگ ورزش دانش‌آموزي امروز با حضور مسئولان آموزش و پرورش و سازمان تربيت‌بدني در دبستان دکتر افشار منطقه 3 تهران برگزار شد.
براساس برنامه چهارم توسعه ، درس تربيت بدني و ورزش بايد در هفته از دو ساعت به سه ساعت افزايش يابد.
براساس گزارش هاي آموزش و پرورش ، ‌اکنون مدارس کشورداراي 20 هزار معلم تربيت بدني و ورزش است والبته به همين ميزان نيز با کمبود ورزش و معلم تربيت بدني روبرو است.
درعين حال برخي کارشناسان و اولياء دانش آموزان مي گويند: درس ورزش و تربيت بدني در دبستان ها اهميت داده نمي شود در حالي که ضرورت توجه به درس تربيت بدني در دوره ابتدايي کمتر از ساير دوره هاي تحصيلي نيست.
برخي معلمين ورزش دبستان ها نيز مي گويند : دربسياري از مواقع مديران مدارس به هنگام مواجه با کمبود ساعات آموزشي در دروس مختلف ، ازساعت ورزش استفاده کرده و دانش آموزان در اين ساعت ،دروس ديگر را آموزش مي بينند که اين امر سبب شده تا دانش آموزان عملا ساعت مصوب آموزش ورزش را طي نکنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.17467s, 18q