تبليغات تلفني و پيامکي محصولات پزشکي غيرقانوني است

بازار داغ تبليغات پزشکي تلفني و پيامکي

۱۳۹۳/۰۹/۱۶ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 130256
بازار داغ تبليغات پزشکي تلفني و پيامکي

سلامت نیوز: مردم بايد اصالت تجهيزات و انواع محصولات پزشکي و دارويي را از طريق مراجع معتبر پيگيري کنند و محصولات وارداتي بايد داراي برچسب اصالت باشد.

به گزارش سلامت نیوز،روزنامه خراسان نوشت: پشت خط تلفن، خانم جواني بعد از خسته نباشيد، بدون مقدمه شروع به تبليغ محصولات پزشکي مي‌کند و آن محصولات را براي حفظ سلامتي و افزايش ايمني بدن ضروري معرفي مي‌کند و مدعي است دستگاه فشارسنج و دستگاه تست قند معرفي شده مي‌تواند از بسياري بيماري‌ها پيشگيري کند که با قيمت پايين براي مشتري ارسال مي‌شود و مورد تأييد وزارت بهداشت و درمان است.

مي خواهيد چاق شويد يا از چاقي خود رنج مي‌بريد، رفع چين و چروک صورتتان را به ما بسپاريد و جوان شويد، ميگرن شما را آزار مي‌دهد و يا مبتلا به آسم هستيد و... ارسال چنين پيامک هايي شيوه ديگري از تبليغ است که با سلامت مردم سر و کار دارد و بسياري از سايت‌هاي اينترنتي هم با اين تبليغات فريبنده، افراد را ترغيب به خريد محصولات بهداشتي و آرايشي و دارويي و حتي تجهيزات پزشکي مي‌کنند.

اين روزها بازار تبليغات تلفني و بازاريابي به ويژه براي محصولات پزشکي داغ شده است، اما حساسيت وقتي بيشتر مي‌شود که سلامت مردم دستمايه کسب درآمد افراد سودجو شود. اين گروه از فروشندگان با توسل به شيوه‌هاي مختلف تلاش مي‌کنند محصولات خود را به اشخاص مختلف به فروش برسانند، آن‌ها بعد از کلي مقدمه چيني و طرح سوالات متعدد که در بين آن‌ها سوالات شخصي نيز وجود دارد محصولات خود را معرفي مي‌کنند، اين بازاريابان به گونه‌اي عمل مي‌کنند که شنونده براي خريد مجاب شود. اغلب افرادي که چنين محصولات پزشکي را خريداري کرده اند، هيچ آرم و نشاني از وزارت بهداشت و درمان روي محصولات ارسال شده، نديده اند و حتي برخي محصولات فاقد مجوز است.

هاشمي سخنگوي سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت و درمان اين تبليغات را غيرقانوني دانست و به خراسان گفت: توصيه ما به مردم اين است، محصولاتي را که با سلامت آن‌ها سر و کار دارد از نمايندگي‌هاي مجاز و داروخانه‌ها تهيه و خريداري کنند.

وي افزود: وزارت بهداشت چنين تبليغاتي را غيرقانوني مي‌داند و با متخلفان برخورد قضايي مي‌شود. تبليغ انواع دارو اعم از شيميايي و گياهي، آرايشي و بهداشتي و محصولات غذايي که توليد يا واردات آن بدون مجوز قانوني است و نيز تبليغات تجهيزات و ملزومات پزشکي که در سايت‌هاي غير رسمي و يا شبکه‌هاي ماهواره‌اي و يا حتي از طريق تماس و پيامک باشد غيرقانوني است و ما آن را تأييد نمي‌کنيم.

هاشمي متذکر شد: مردم بايد اصالت تجهيزات و انواع محصولات پزشکي و دارويي را از طريق مراجع معتبر پيگيري کنند و محصولات وارداتي بايد داراي برچسب اصالت باشد.

سخنگوي سازمان غذا و دارو به بحث نظارت اشاره کرد و گفت: مردم از مراکز مجاز که تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان هستند اين کالاها و محصولات را خريداري کنند و اين وزارتخانه نظارت‌هاي خود را به شکل دوره‌اي غيرمحسوس و اطلاعاتي که از طريق مردم کسب مي‌کند انجام مي‌دهد و مردم در صورت مشاهده، تخلفات را با مراکز نظارتي معاونت غذا و دارو براي پيگيري اطلاع دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3585s, 18q