حدود 20درصد ازجمعيت کشور به درجاتي از اختلالات رواني دچارند

۱۳۸۷/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13026
 حدود 20درصد ازجمعيت کشور به درجاتي از اختلالات رواني دچارند
دکتر حسن ابوالحسني در چهارمين روز از هفته سلامت در گفت و گو با ايرنا افزود: افسردگي شايع ترين بيماري رواني است که در بسياري از افراد جامعه ديده مي شود و شرايط اقتصادي و اجتماعي بر بروز اين عارضه بيشتر دامن مي زند.
وي اظهار داشت : هر عاملي که باعث ايجاد ناتواني در انسان و يا موجب عدم يادگيري شود، از مصاديق بيماري‌ها محسوب مي شود، يادگرفتن بخصوص در دوران تحصيل يک توانايي است و مشکلات سلامت روان که باعث ايجاد درجه‌اي از ناتواني در انسان شده و اضطراب بيش از حد را ايجاد مي‌کند، مي تواند براي فرد عوارض خطرناکي داشته باشد.
ابوالحسني ،عوامل رفتاري و محيطي را از علل بروز بيماري هاي رواني دانست و گفت: بيماري هاي رواني نيز مانند همه بيماري‌ ها به دليل بروز مجموعه‌اي از مسائل ايجاد مي‌شود بطوري که اين عوامل زمينه بروز بيماري را بوجود مي‌آورد.
وي به عنوان مثال افزود:دانش آموزاني که وارد مدرسه مي‌شوند آرزوي مشترکي دارند و آن ورود به دانشگاه و ادامه تحصيل است ولي امکان اينکه همه بتوانند در رشته مورد علاقه قبول شوند وجود ندارد، البته اين موضوع نبايد براي دانش‌آموزان ملاک و ارزش شود و موجبات افسردگي آنها را فراهم کند.
معاون سلامت دانشگاه علوم پزشکي تهران دست نيافتن به آرزوهاي بزرگ و محدويت‌هاي جامعه را از عوامل ديگر بروز افسردگي ذکر کرد و گفت: مسئولين بايد تلاش خود را براي از بين بردن مشکلات رواني جامعه دو چندان و اين بيماري تأثيرگذار محيطي را مهار کنند.
ابوالحسني تصريح کرد:حل مشکلات و بيماري‌هاي رواني خفيف و شديد، شناختن توانايي‌هاي هر فرد و احساس خوشبخت بودن از عواملي است که مي‌توان بوسيله آن يک زندگي خوب و سالم را درجامعه ايجاد کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19037s, 18q