براساس يافته هاي يک پژوهش:

گياه «تاناسيوم پارتنيوم» در درمان ميگرن مؤثر است

۱۳۸۷/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13035
گياه «تاناسيوم پارتنيوم» در درمان ميگرن مؤثر است
به گزارش سلامت نیوز ، نتايج حاصل از تحقيقات دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، نشان داد که اين گياه به طور معني داري مؤثرتر از ساير داروهاي گياهي در درمان سردردهاي ميگرني است.

از اين گياه به منظور تخفيف حملات کوليکي، درمان اوتيت، سوء هاضمه، التهابات مفصلي و تخفيف درد آنها و همچنين پيشگيري از ايجاد ميگرن، کاهش درد دندان، دردهاي شروع قاعدگي، دردهاي کليوي و کسالت هاي صبحگاهي استفاده شده است.

اين گياه در نقاط مختلف ايران از جمله گرگان، همدان و اراک مي رويد و در طب سنتي در سردردهاي يک طرفه به صورت ضمادي روي پيشاني استفاده شده است.

به نظر مي رسد قدمت استفاده از اين گياه بر اساس گزارشات مکتوب مربوط به 78 سال قبل از ميلاد برگردد و از اين گياه در درمان سردرد، ناراحتي گوارشي، اختلالات قاعدگي و همين طور به عنوان تب بر استفاده شده است.

گفتني است، سردرد شايع ترين سندرم باليني درد است و در تقسيم بندي علل سردرد، ميگرن پس از سردردهاي عصبي در رتبه دوم شيوع قرار دارد.

ميگرن 20 تا 25 درصد انواع سردردها را شامل مي شود، ليکن با توجه به ميزان از کار افتادگي که براي افراد مبتلا ايجاد مي کند، درمان آن و کاهش فرکانس و شدت سردردهاي ميگرني حائز اهميت فراوان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.97256s, 18q