تروما در رده اول تا سوم عامل مرگ و مير کشور است

۱۳۸۷/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13048
تروما در رده اول تا سوم عامل مرگ و مير کشور است
دکتر ايرج فاضل رييس جامعه جراحان ايران در حاشيه سمينار تروما درجمع خبرنگاران گفت: به طور کلي تروما طيف وسيعي را شامل مي شود و يکي از دغدغه هاي بزرگ مسوولان بهداشت و درمان هر كشور است. متاسفانه در کشور ما به دلايل مختلف که در راس آن مي توان بي توجهي به قانون و تخلفات رانندگي را ذکر کرد، تروماهاي ناشي از تصادفات شيوع غيرعادي دارد که در رده اول تا سوم عامل مرگ و مير است.

وي تاکيد کرد: تصادفات در ايران بيش از آنچه که معمول و قابل قبول است، رخ مي دهد و عامل بيشتر تصادفات خشن وخطرناک، بي احتياطي است.

رييس جامعه جراحان ايران تصريح کرد: علاوه بر تصادفات، عوامل طبيعي نظير سيل، زلزله و ضرب و شتم و سقوط از بلندي و... از موارد ايجاد تروما در افراد است.

وي در ادامه در خصوص بيماري‌هاي قلبي و عروقي يادآور شد: عوامل ايجاد کننده اين بيماري‌ها نه تنها کاهش نيافته است بلکه افزايش نيز داشته است که در راس آن مي توان به استرس، بي حرکتي، شيوه غذا و چاقي اشاره کرد.

دکتر فاضل در پايان گفت: جامعه جراحان ايران شامل تمام انجمن هاي تخصصي جراحي مي باشند و در حال حاضر با 14 انجمن تخصصي جراحي و چهار هزار و 300 عضو در سراسر کشور در حال خدمت رساني هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53491s, 18q