ضرورت حمايت از بيماران کليوي

۱۳۹۳/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۰ - کد خبر: 130577

سلامت نیوز: حمايت از بيماران کليوي از طريق انجمن حمايت از بيماران کليوي البرز شامل حمايت هاي مالي، آموزشي، ارائه راهکارهاي سلامت و حل مشکلات آن ها در بحث پيوند و ... است.


به گزارش سلامت نیوز، مجيد کرمي، رييس انجمن حمايت از بيماران کليوي البرز در برنامه «ره آورد» گروه سلامت اجتماعي راديو سلامت بيماري کليوي را يک بيماري خاموش دانست و بيان کرد: متاسفانه برخي از بيماران کليوي هستند که از بيماري خود اطلاعي ندارند و همين امر موجب پيشرفت سريع بيماري شده و فرد را با بحران جدي مواجه مي کند. در برخي موارد فرد زماني که بين 70تا 80 درصد کارايي کليه خود را از دست مي دهد تازه متوجه بيماري خود مي شود که براي پيشگيري از بروز چنين وضعيتي انجام حداقل سالي يکبار آزمايش در اين زمينه ضروري است .

وي ادامه داد: انجمن حمايت از بيماران کليوي البرز کمک هاي مالي، درماني، دارويي و حمايت از خانواده ها؛ چرا که اغلب بيماران سرپرستان خانوار هستند، از جمله حمايت هايي است که توسط اين انجمن در استان البرز انجام مي گيرد تا اميد به زندگي اين عزيزان افزايش پيدا کند.

کرمي در ادامه بيان کرد: در استان البرز، شهر کرج بيمارستان ها توسط خيرين ساخته شده است. همچنين بخش دياليز نيز توسط اين عزيزان راه اندازي شده است، که اين کمک به بيماران است که راه کرج تا تهران را طي نکنند. چندين سال ما با مشکل عزيمت بيماران به تهران مواجه بوديم که با راه اندازي بخش هاي دياليز توسط خيرين در کرج اين مشکل برطرف گرديد و آن ها ديگر نيازي به حضور در تهران نيستند.

رييس انجمن حمايت از بيماران کليوي البرز در پايان اظهارکرد: در استان البرز، شهر کرج اغلب بيمارستان ها توسط خيريني که در حوزه سلامت فعاليت مي کنند، ساخته شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.97375s, 20q