از اسيد پاشي اصفهان تا اسيد پاشي تهران

۱۳۹۳/۰۹/۱۹ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 130752

سلامت نیوز: موضوع اسيد پاشي اصفهان كل جامعه را درگير اين مساله غير انساني كرد اينكه تا هم اكنون مسببين اسيدپاشي اصفهان با وجود تاكيد مسوولان عالي قضايي كشور متاسفانه باعث شده كه گمانه زني هاي غيرواقعي از جايگاه اسيد پاشان بين مردم تكرار شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، مردم حق دارند بپرسند چرا و چگونه در شهري مانند اصفهان كه اتفاقا پنجره جهاني و ويترين جهانگردي كشورمان است و درست زماني كه مي رود وضع رفت و آمد جهانگردان به كشور سروساماني بگيرد و از آثار روبه تصاعد ورود جهانگردان به ايران خصوصا اصفهان ياد مي شود داستان اسيد پاشي امنيت مهم ترين شهر فرهنگي، تاريخي كشور را نشانه مي رود. پرسش واقعي اين است با توجه به حساسيت موضوع و مهم تر از همه دستور رياست محترم قوه قضاييه و حتي مسافرت معاون اول و سخنگوي قوه قضاييه به اين شهر، علت عدم دستگيري متهم يا متهمان را چگونه مي توان توجيه كرد؟

بعد از اسيد پاشي هاي اصفهان دو حادثه ديگر در دوسوي كشور به وقوع پيوست: نخست برخوردي كه با زنان و دختران در شهر جهرم صورت گرفت و چند روزي فضاي اين شهر را در التهاب فرو برد و چون دختران جوان خصوصا دانشجويان را نشانه گرفته بودند فضاي آموزشي شهر جهرم مي رفت كه تب آلود شود كه خوشبختانه عامل و عاملين حادثه دستگيرشدند. صرف نظر از جايگاه و موقعيت عامل حمله شهر جهرم به دختران و زنان سرعت عمل نيروهاي انتظامي و امنيتي اين شهر مثال زدني شد و تصريح مسوولان امنيتي اين شهر كه بر فضاي امنيتي شهر احاطه كامل دارند اين پرسش را به وجود آورد مگر مسوولان امنيتي، انتظامي اصفهان بر فضاي امنيتي شهر احاطه ندارند؟

حادثه بعدي برمي گردد به اسيد پاشي مورخه ٩/٩/٩٣ تهران كه يكي از مسوولان بيمارستاني در تهران توسط موتور سواري مورد حمله قرار مي گيرد هنوز خبر به درستي در رسانه ها منعكس نشده بود كه خوشبختانه خبر از دستگيري مسببين داده شد، سرعت عمل مسوولان امنيتي انتظامي شهر جهرم و سرعت عمل مسوولان امنيتي انتظامي تهران در مقابل عدم شناسايي مسببين اسيد پاشي هاي اصفهان نوعي دوگانگي را به وجود آورده است. امروز اكثردانشجويان حداقل از نگارنده سركلاس اين پرسش را داشتند كه حق داريم گمانه زني هايي كه شايد درست نباشند را نسبت به عاملين اسيدپاشي هاي تهران داشته باشيم و براين باور باشيم كه اگر مسوولان امنيتي انتظامي اراده كنند با توجه به اشراف كامل اين نيروها، قادرند به سرعت، حتي وقتي كه كمترين رد و نشاني از عامل يا عاملين جنايتي ندارند با توجه به اشراف و احاطه خود، عاملين را دستگيركنند چرا در مورد موضوع اصفهان چنين نمي كنند؟ در پاسخ دوستان دانشجو گفتم مساله يي شخصي نسبت به صاحب اين قلم اتفاق افتاده كه با تاسف با وجود گذشت نزديك به يك ماه كماكان نيروهاي انتظامي و دادسراي شهرستان ساوه نتوانستند كمكي به اينجانب كنند و از شيوه بررسي پرونده اميدي هم به بازگشايي رمز حادثه ندارم.

داستان ازاين قرار است كه در شب بعد از ظهر عاشورا در حالي كه نگارنده و همسرم در مزرعه ام در ساوه بوديم عده يي سارق كه ظاهرا مسلح هم بودند با ورود به مزرعه و بستن دست و پاي كارگران مقادير معتنابهي پسته توليدي امسال كه آماده حمل به بازاربود را به سرقت بردند. همان ساعات اوليه اطلاع رساني شد، با اينكه وزن محموله قابل توجه است تا هم اكنون خبري از سارقان نيست كه هيچ، از شيوه بررسي پرونده هم اميدي به بازگشايي اين سرقت سازمان يافته نمي رود. همه اين موضوعات دليل نمي شود كه زحمات پليس را پاس نداريم اما هم نمي توان اين واقعيت را كتمان كرد كه عدم سرعت عمل يا كوتاهي هم با تاسف مردم را وادار به قضاوت هايي مي كند كه هم اكنون نسبت به اسيد پاشي هاي اصفهان و جهرم و تهران دارند كه از قول معصوم است، نعمتان مجهولتان الصحت والامان. وقتي امنيت را همزاد صحت دانسته اند چرا صحت و سلامتي را به جامعه بازنگردانيم، وقتي مي دانيم كه امكان كشف موضوعات در صورتي كه اراده يي باشد دور از دسترس نيست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11667s, 19q