معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

امسال 156 هزار کودک ایرانی به مدرسه نرفته‌اند

۱۳۹۳/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 130834

سلامت نیوز: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال 156 هزار کودک ایرانی به مدرسه نرفته‌اند که با مطالعه بر روی این مساله، دلایل مختلف این پدیده مشخص شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، احمد میدری در همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه گفت: مساله رفاه اجتماعی از جمله مواردی است که به عنوان هدف در این وزارتخانه دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر افزایش نشاط و امید ملی در جامعه گفت: نشاط و امید ملی برگرفته از سلامت اداری، حمایت اجتماعی، قدرت انتخاب و درآمد ملی است که در میان آنها حمایت اجتماعی و سلامت اداری بیشترین تاثیر را دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مسایل اجتماعی را باید مطرح و مورد بررسی قرار دهیم این مساله معمولا از سوی مسوولین دیده نمی‌شود اما وزارت تعاون این رویکرد را دارد که به مطرح کردن مسایل اجتماعی بپردازد زیرا که اهتمام به تاثیر مشکلات اجتماعی دارد.

میدری افزود: این وزارتخانه با کمک سازمان بهزیستی بعد از سپری کردن 10 جلسه کارشناسی و بررسی توانسته است در مقررات و آیین‌نامه سازمان‌های خیریه بازنگری کند که اکنون حاصل کار به رییس سازمان بهزیستی تحویل داده شده است.

وی با اشاره به بودجه کم سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی برای پیگیری برنامه‌های حوزه رفاه اجتماعی افزود: امسال 156 هزار کودک ایرانی به مدرسه نمی‌روند که با مطالعه بر روی این مساله دلایل مختلف این پدیده مشخص شده است. برای نمونه در یک شهرستان که 880 کودک در آن به مدرسه نمی‌رود، مشخص شد که حدود 200 نفر از این کودکان به دلیل نداشتن شناسنامه از تحصیل باز ماندند چراکه حاصل ازدواج موقت هستند.

معاون رفاه وزارت تعاون ادامه داد: اگر اختلاس های چندمیلیارد تومانی در گذشته سبب سلب اعتماد میان دولت و مردم شده است، اکنون این دوران تمام شده و دولت جدید دوباره به کسب اعتماد پرداخت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.47299s, 18q