استفاده از يک معلم دردوره ابتدايي براي تمام دروس يک اصل کارشناسي است

۱۳۸۷/۰۷/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13089
استفاده از يک معلم دردوره ابتدايي براي تمام دروس يک اصل کارشناسي است
"عليرضا رحيمي" در گفت و گوي با ايرنا، گفت: بهترين شيوه اين است که معلم پايه هاي مختلف دوره ابتدايي همه درس ها و فعاليت هاي کلاس را مديريت کند تا از هرگونه آسيب روحي به دانش آموز پيشگيري شود.
وي با بيان اينکه به دليل جنبه هاي تخصصي امکان دارد مدرسه اي براي درس ورزش و هنر از معلم ديگري استفاده کند، افزود: تجربه و تحقيقات در دوره ابتدايي نشان داده هنگامي که دانش آموزان اين دوره، بيش از يک معلم در کلاس مشاهده کنند دچار مشکلات عاطفي و روحي مي شوند.
وي تصريح کرد:چنانچه يک معلم براي اداره کلاس هاي دوره ابتدايي استفاده شود دانش آموزان با آرامش رواني بيشتري به تحصيل ادامه مي دهند.
رحيمي درباره کمبود معلمان ورزش و هنر گفت: معلمان دوره ابتدايي همواره در آموزش هاي مختلف از جمله درس هنر شرکت مي کنند تا با شايستگي اين درس ها را در کلاس به دانش آموزان ارايه دهند.
وي گفت: معلمان پايه هاي اول و دوم دوره ابتدايي در سال تحصيلي جاري با شرکت در دوره هاي مختلف ، آموزش چگونگي تدريس هنر را گذرانده اند و آموزش اين درس ادامه پيدا خواهد کرد.
رحيمي در عين حال گفت:مدرسه در قالب فعاليت هاي فوق برنامه مي تواند از افراد خاص و توانمند براي تشکيل کلاس هاي خاص استفاده کند اما تشکيل اين کلاس ها بايد در ساعات غير ساعت رسمي فعاليت مدرسه باشد.
اين مقام وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون ساعت رسمي فعاليت مدارس دوره ابتدايي 24 ساعت در هفته است و کلاس هاي فوق برنامه بايد بعداز تشکيل اين کلاس ها، برپا شود.
در سال تحصيلي جاري بيش از پنج ميليون و 700هزار دانش آموزان در دوره ابتدايي به تحصيل اشتغال دارند که از اين تعداد يک ميليون و 200هزار نفر در پايه اول ابتدايي در حال تحصيل هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.25473s, 18q