مدير دفتر سلامت رواني اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت:

مشكل كمبود روانپزشك در كشور توسط پزشكان خانواده برطرف مي‌شود

۱۳۸۷/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13114
مشكل كمبود روانپزشك در كشور توسط پزشكان خانواده برطرف مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز، دكتر صابري زفرقندي در مراسم تقدير از فعالان عرصه سلامت روان و مددكاران اجتماعي با بيان اينكه با اين اقدام پزشكان خانواده مي‌توانند كمبود روانپزشك را جبران كنند، افزود: بدين ترتيب بيماران مبتلا به مشكلات روان، دسترسي بهتري به پزشكان خواهند داشت.

وي با اشاره به بهبود خدمات روانپزشكي پيشگيري و ارتقاي سلامت روان جامعه يادآور شد: رشد برنامه‌هاي بهداشت روان از اهداف سلامت روان وزارت بهداشت است.

مدير كل دفتر سلامت رواني اجتماعي و اعتياد وزارت بهداشت در ادامه بهبود خدمات روانپزشكي را از اهداف برنامه وزارت بهداشت برشمرد و افزود: تهيه استانداردهاي بخش‌ها و بيمارستانهاي روانپزشكي، تدوين استانداردهاي اورژانسهاي روانپزشكي و پروتكل مراقبت از بيماران رواني پس از ترخيص، تهيه برنامه جامع پيشگيري از خودكشي و ادغام بهداشت روان در نظام ارايه خدمات بهداشتي اوليه از برنامه‌هايي است كه در قالب اين هدف گنجانده شود.

دكتر زفرقندي هدف دوم را پيشگيري و ارتقاي سلامت روان جامعه و ارتقاي برنامه حمايت‌هاي رواني اجتماعي در بلايا و بازبيني برنامه كشوري دانست و افزود: تدوين برنامه ملي پيشگيري و مديريت پديده كودك آزاري، مرور سيستماتيك مداخلات پيشگيرانه از اختلالات روانپزشكي، برنامه آموزشي مهارت زندگي و بازبيني برنامه كشوري از جمله اين برنامه‌هاست.

به گفته وي، برنامه پيشگيري از خشونت خانگي با استفاده از شبكه خدمات بهداشتي درماني و برنامه آموزشي مهارتهاي فرزند پروري و تدوين متون آموزشي براي مربيان و والدين از ديگر برنامه هاست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.78471s, 18q