در سال 94 محقق می شود:

اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای احیاء تالابهای بین المللی هامون

۱۳۹۳/۰۹/۲۳ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 131169

سلامت نیوز: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت در بودجه سال 94 توجه ویژه ای برای حفاظت و احیاء تالاب های بین‌المللی هامون داشته است، گفت: برای تحقق این امر ردیف اعتباری اختصاصی برای تالاب های هامون دیده شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، احمدعلی کیخا با اشاره با اهمیت موضوع احیاء تالاب های هامون افزود: هم اکنون در دولت این مسئله روشن شده که برای رونق زندگی مردم در سیستان احیاء تالاب های هامون بیش از پیش ضروری است و از اینرو توجه ویژه دولت به این موضوع باعث شده تا در بودجه سال آینده ردیف اعتباری اختصاصی برای حفاظت و احیاء هامون ها لحاظ شود.

وی ادامه داد: مبلغ 50 میلیارد ریال برای مطالعه، حفاظت و احیاء هامون ها در بودجه سال 94 اختصاص داده شده که امیدواریم با مدیریت مناسب این اعتبار بخش گسترده ای از مطالعات و اقدامات احیایی تالاب ها در سال آینده انجام شود.

کیخا ادامه داد: احیاء تالاب ها احیاء زندگی مردم سیستان است از اینرو تمام تلاش سازمان حفاظت محیط زیست کمک به مردم منطقه از طریق احیاء تالاب ها می باشد.

وی با اشاره به برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست در راستای حفاظت و احیای تالاب های هامون ادامه داد: هم اکنون سازمان تهیه و تدوین برنامه مدیریت جامع حوضه آبریز تالاب های هامون را با مشارکت کلیه دست اندرکاران و جوامع محلی در دستور کار خود دارد که مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال این برنامه تهیه و آماده خواهد شد. وی ادامه داد: با آماده شدن این برنامه مدیریت و با اعتبار تخصیص یافته امید می رود در سال آینده اقدامات مهمی در راستای احیای هامون ها انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61586s, 19q