ميوه‌ها را با پوست بخوريم يا بدون پوست؟

۱۳۹۳/۰۹/۲۳ - ۲۲:۱۸ - کد خبر: 131198

سلامت نیوز: در پاييز و زمستان، سيب را مي‌توان با پوست خورد چون در اين فصل تازه است اما در فصل‌هاي ديگر براي نگهداري سيب از تركيب‌هايي استفاده مي‌شود كه خوراكي نيستند بنابراين پوست سيب‌هاي ذخيره شده در انبار، به ويژه سيب‌هايي که شب عيد مي‌خريد بايد حتما قبل از خوردن بگيريد.


به گزارش سلامت نیوز، دكتر عباس يداللهي متخصص بيوتكنولوژي و اصلاح درختان و استاد دانشگاه تربيت مدرس در هفته نامه سلامت نوشت: خيلي‌ از افراد تصور مي‌کنند اگر ميوه‌ها و بعضي ‌سبزي‌ها را با پوست مصرف کنند، مفيدتر است اما هميشه اينطور نيست مثلا از آنجا كه براي نگهداري محصولاتي مانند سيب سردخانه‌اي يا خيار گلخانه‌اي از تركيب‌هاي شيميايي خاصي استفاده مي‌شود كه در پوست ميوه و سبزي باقي مي‌ماند، بهتر است اين محصولات قبل از مصرف پوست گرفته شوند اما چه ميوه و سبزي‌هايي را مي‌توان با پوست خورد و كدام ميوه و سبزي را بايد پوست كند؟

در پاييز و زمستان، سيب را مي‌توان با پوست خورد چون در اين فصل تازه است اما در فصل‌هاي ديگر براي نگهداري سيب از تركيب‌هايي استفاده مي‌شود كه خوراكي نيستند بنابراين پوست سيب‌هاي ذخيره شده در انبار، به ويژه سيب‌هايي که شب عيد مي‌خريد بايد حتما قبل از خوردن بگيريد. خيار گلخانه‌اي هم حتما بايد پوست گرفته شود در حالي كه خيار جاليزي را مي‌توان با پوست خورد. پوست هويج هم هرچند نازك، بهتر است گرفته شود زيرا با وجودي که اين ‌كار اينكه مضراتي دارد، متاسفانه پاي آن نفت مي‌ريزند. كدو سبز را هم مي‌توان با پوست مصرف كرد اما كيوي به دليل اينكه مدت طولاني نگهداري مي‌شود و در انبار مي‌ماند، بايد قبل از خوردن پوست گرفته شود. به‌طور كلي، ميوه‌هاي انباري و محصولاتي را كه مدتي در گلخانه مي‌مانند بايد پوست كند چون در انبار سموم فسفره استفاده و حتما مقداري از اين مواد جذب پوست ميوه مي‌شود اما ميوه‌هاي تازه آمده به بازار را مي‌توان با پوست خورد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53907s, 19q