بهداشت جهاني:

مشکلي در زمينه آنفلونزاي پرندگان در ايران وجود ندارد

۱۳۸۷/۰۸/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13124
مشکلي در زمينه آنفلونزاي پرندگان در ايران وجود ندارد
به گزارش سلامت نیوز ، آمبرو جيو ماننتي در نشست سالانه نمايندگان کارگزاريهاي تخصصي صندوق هاي سازمان ملل متحد در جمهوري اسلامي ايران با خبرنگاران اظهارداشت:‌در زمان حاضر در رابطه با آنفلوآنزاي پرندگان همکاري هاي خوبي با وزارت جهاد کشاورزي و بهداشت داريم .
ماننتي همچنين با بيان اينکه در گذشته نيز سازمان جهاني بهداشت در رابطه با آنفلوآنزاي پرندگان با دولت برنامه هايي را اجرا کرده ، به ايجاد کارگاه هاي منطقه اي براي ايجاد سياست هاي مشترک در کشورهاي منطقه در رابطه با اين بيماري اشاره کرد .
وي همچنين در خصوص وضعيت بهداشتي و شاخص هاي بهداشتي ايران نيز اظهارداشت:‌ جمهوري اسلامي ايران در رابطه با اين شاخص ها ، در مقايسه با کشورهاي همسايه و منطقه از وضعيت خوبي برخوردار است که عمدتا به ميزان توسعه يافتگي، نظام بهداشتي نسبتا خوب و پوشش گسترده شبکه بهداشتي اين کشور باز مي گردد.
نماينده سازمان جهاني بهداشت در بخش ديگري از سخنانش به همکاري و کمک اين سازمان با دولت در زمينه ارايه هر چه بهتر خدمات بهداشتي به مردم و ايجاد نظام شبکه خدمات موثر تر و کارآمدتر ، اشاره کرد .
وي گفت:‌اين سازمان همچنين به وزارت بهداشت کمک مي کند تا در هنگام وقوع بلايا آمادگي خود را افزايش دهد که اين قبيل کمک ها بيشتر در قالب ظرفيت سازي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.67344s, 18q