سازمان انتقال خون اطلاعیه داد؛

ماجرای تعطیلی خط تولید کیسه خون/جوابیه

۱۳۹۳/۱۰/۰۷ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 131255

سلامت نیوز: سازمان انتقال خون ایران، با صدور اطلاعیه ای نسبت به ماجرای تعطیلی خط تولید کیسه خون در مجتمع بعثت واکنش نشان داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سازمان انتقال خون ایران اعلام کرد: نزدیک به دو ماه است که پیمانکار خصوصی مجتمع صنعتی بعثت وابسته به وزارت دفاع اقدام به فضا سازی و ادعای کذب عدم حمایت سازمان انتقال خون از تولید کیسه خون در مجتمع بعثت و تعطیلی خط تولید کیسه خون می کند. پیمانکار مذکور که به عنوان پیمانکار خصوصی در پاره ای از فعالیت های رسانه ای و صدا و سیما نیز فعال است و یکی از واردکنندگان کیسه خون به نمایندگی از یک شرکت کره ای است، پیش از آنکه دغدغه تولید داشته باشد به دنبال ایجاد فضای انحصاری برای واردات کیسه خون می باشد از این رو سازمان انتقال خون ضروری می داند نکات زیر را به اطلاع هموطنان عزیز و اصحاب رسانه برساند.


1. سازمان انتقال خون از سال 1379 همکاری های لازم را با مجتمع صنعتی بعثت برای تولید کیسه خون در ایران داشته و هم اکنون نیز بخشی از تولیدات این مجتمع در سازمان انتقال خون مصرف می شود.

2. از مهر ماه سال جاری بدنبال عدم موفقیت در بازاریابی کیسه تولیدی مجتمع مذکور در عراق پیشنهاد خرید به سازمان انتقال خون با قیمت غیر منطقی ارائه شده که سازمان انتقال خون با توجه به عزم سازمانی برای حمایت از تولید داخل رسماً خرید کیسه از مجتمع مذکور را به قیمت آخرین مناقصه که به علت بالا بودن قیمت لغو شده را اعلام نموده است. در عین حال اعلام شده است که در صورت دریافت قیمت مصوب از سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده، سازمان انتقال خون براساس قیمت مذکور عمل خواهد کرد.


3. براساس اسناد موجود در سازمان انتقال خون پیمانکار بخش خصوصی مجتمع صنعتی بعثت به دنبال تعطیلی خط تولید مجتمع بعثت در قم و راه اندازی خط مونتاژ کیسه در شهرک صنعتی مامونیه در استان مرکزی با دانش شرکت کره ای از طریق انحصار واردات کیسه خون در ایران می باشد. لازم به توضیح است در طی دو مناقصه گذشته شرکت پیمانکار جهت واردات کیسه خون کره ای با ارائه قیمت بالا نسبت به کیسه های ارائه شده توسط سایر واردکنندگان موفق به برنده شدن در مناقصه سازمان انتقال خون نشده و با ایجاد فضای رسانه ای بدنبال فروش کیسه خون وارداتی کره ای، خارج از ضوابط مناقصه به سازمان انتقال خون است.

4. از آنجا که فضاسازی رسانه ای پیمانکار خصوصی مجتمع بعثت در برنامه گزارش خبری ساعت 19:15 مورخ 17/9/93 شبکه اول سیما موجب نگرانی مصرف کنندگان خون و عزیزان تالاسمی در ارتباط با کیفیت محصولات مورد استفاده شده است به اطلاع هموطنان عزیز می رساند که تمامی محصولات مورد استفاده در سازمان انتقال خون مورد ارزیابی کیفی قرار می گیرد و بخش تضمین کیفیت اجازه استفاده از محصولاتی که حداقل استانداردها را داشته باشد را نخواهد داد و از همین رو به مصرف کنندگان عزیز این اطمینان را می دهیم که حمایت سازمان انتقال خون از تولید داخل با حفظ معیارهای کیفیت است و فضاسازی های مرتبط موجب عقب نشینی سازمان انتقال خون از حداقل استاندارها نخواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به دنبال انتشار اطلاعیه سازمان انتقال خون،شرکت تولیدی دارویی ورمل برای سلامت نیوز جوابیه ای ارسال کرده که به شرح زیر است:

اطلاعیه شرکت وارثان راه ملل
در پاسخ به اطلاعیه مورخ 24/09/93 ساعت 8:46 که در سایت انتقال خون ایران ثبت گردیده است
تعطیلی یگانه کارخانه تولید کیسه های خون ادعا نیست بلکه واقعیتی است که به دلیل عدم همسوئی انتقال خون ایران با تولید ملی به واقعیت پیوست.

از ابتدای سالجاری سالی که به «حمایت از تولید ملی» مزین گردیده و مقام عظمای ولایت با ترسیم خطوط اقتصاد مقاومتی توجه همه مسئولین را به این مهم معطوف داشته اند. متأسفیم که به دلیل عدم همراهی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با یگانه کارخانه تولیدکننده کیسه های خونگیری موجبات تعطیلی رسمی یکی از 16 کارخانه موجود در جهان را در تاریخ 15/09/93 به طور رسمی رقم زدند. و موجب گردیدند بیش از یکصد نفر از کارگران و کارشناسان که نان آور خانواده ای بودند بیکار شوند.


جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون
1-در اطلاعیه انتقال خون اعلام نموده اند که همکاریهای لازم را با صنعت مذکور داشته اند. متأسفانه از اسفندماه سال 92تاکنون هیچگونه خریدی از تولیدات داخل نداشته اند به طوریکه حداقل بیش از 8 نامه ای که از سوی مجتمع صنعتی بعثت و این شرکت در این خصوص ارسال شده پاسخی ارائه نگردیده.
2-برخلاف ادعای انتقال خون، این شرکت هیچگونه کیسه خونگیری فروخته شده برگشتی از کشور عراق نداشته و حتی تقاضای تاسیس کارخانه در کشور مذکور را داشته اند مبادی گمرکی جمهوری اسلامی ایران گواه این مدعاست و بر خود وظیفه می دانیم در حفظ و حراست از حیث تولید ملی شکایات خود را در ارتباط با دروغ کذب پی گیری نمائیم.

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون


جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون

3-مدیرعامل محترم سازمان انتقال خون ایران خود نیک واقفند که ایجاد خط تولید جدید با هدف اعتلا تولید ملی بوده و ایشان نیز به معاونتهای سازمان دستور اکید همکاری داده اند که عین دست نوشته مدیرعامل محترم قابل ملاحظه است. و نیز بارها و بارها و موکداً چه از طریق رسانه ها و چه اطلاع رسانی به سازمان انتقال خون اعلام نموده ایم مواد اولیه کارخانه با عوارض گمرکی 18 ال 22 درصد و با ارز آزاد وارد کشور می شود در صورتیکه کیسه های وارداتی با 4% و با بهره گیری از ارز دولتی با وصف این آماده بودیم که با پائین ترین قیمت ،آخرین خرید انتقال خون نسبت به فروش محصول در راستای حفظ خط تولید مبادرت نمائیم که محقق نگردید.

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون4-اعتقاد راسخ و باور داریم رسانه ملی رسانه ای است مردمی و هیچ اراده ای اثرگذار در روند وظایفشان نبوده و حیات خلوت هیچ جریانی نیست و انتظار داشتیم پاسخگوی سوالات رسانه ای می بودید تا اگر شبه ای داشتید رفع و رجوع می شد ضمناً این کارخانه بدلیل حفظ و حراست از تولید ملی تاکید به جدّ به کیفیت محصولات تولیدی داشته و مصرف کنندگان و عزیزان تالاسمی و هموفیلی و .... را به تایید کیفیت توسط مدیرعامل محترم انتقال خون و اولی تر معاونت محترم غذا و دارو جلب می نماید.

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون

جوابیه شرکت تولیدی دارویی ورمل به انتقال خون


در خاتمه ضمن اعلام پی گیری جوانب حقوقی برخود وظیفه می دانیم از کلیه مدیران و کارشناسان و کارکنان فهیم انتقال خون به لحاظ ارائه خدمات ارزشمند شبانه روزی به نیازمندان به این ماده حیاتی تشکر و قدردانی نماییم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1178s, 18q