احساس جوانی، کلید طول عمر است

۱۳۹۳/۰۹/۲۵ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 131412

سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که احساس جوانی می‌کنند عمر طولانی‌تری دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این واقعیت که دیر یا زود عمر به پایان رسیده و لحظه مرگ فرا می‌رسد غیرقابل انکار است اما نتایج یک مطالعه جدید حاکیست، داشتن حس جوانی و سرزندگی موجب می‌شود فرد عمر طولانی‌تری داشته باشد. در نتایج این مطالعه آمده است افرادی که احساس نشاط و شادابی دارند نسبت به افرادی که احساس می‌کنند پیر و فرسوده شده‌اند بیشتر عمر می‌کنند.

متخصصان در این بررسی دریافتند افراد مسن در انگلیس که نسبت به تاریخ تولدشان احساس می‌کنند سه سال جوان تر هستند نسبت به افرادی که احساسشان با تاریخ دقیق تولدشان مطابقت دارد یا حتی تصور می‌کنند پیرتر هم هستند، کمتر احتمال دارد در مدت متوسط هشت سال آینده فوت کنند.

«آندرو استپتوئی» یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه کالج لندن گفت: وجود این رابطه پیش از این نیز تایید شده اما این مطالعه در مقیاس بزرگتری انجام گرفت و طیفی از دلایل احتمالی آن بررسی شد هرچند هنوز مشخص نیست دلیل قطعی این رابطه چیست.

در این بررسی از بیش از 6000 فرد بزرگسال که دستکم 52 سال سن داشتند در سال‌های 2004 یا 2005 در مورد احساسی که نسبت به سنشان دارند سوالاتی پرسیده شد. متخصصان مشاهده کردند بیش از دو سوم شرکت‌کنندگان این احساس را داشتند که حداقل سه سال از سن واقعی خود جوان تر هستند. همچنین مابقی شرکت کنندگان احساسشان با تاریخ تولدشان مطابقت داشت یا تصور می‌کردند یک سال بیش از سن واقعی‌شان سن دارند. همچنین این تیم تحقیقاتی دریافتند 14 درصد از افراد گروه اول تا ماه مارس 2013 فوت کرده‌اند در حالیکه این رقم در گروه دیگر 19 درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آندرو استپتوئی همچنین گفت: افرادی که احساس می‌کنند بیش از سن واقعی‌شان عمر دارند بیمارتر هستند و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12226s, 19q