بازدید وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان بعثت سنندج

عکس/شعرخوانی کودک مبتلا به سرطان برای وزیر بهداشت

۱۳۹۳/۰۹/۲۵ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 131453

سلامت نیوز: وزير بهداشت در جريان بازديد يك ساعته از بيمارستان بعثت سنندج از بخش های مختلف بازديد كرد كه حاشيه های اين بازديد به ويژه در جريان حضور در بخش كودكان سرطانی پر رنگ تر از متن بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، وزير بهداشت شامگاه دوشنبه با همراهي جمعي از مديران و مسئولان استاني از بيمارستان بعثت سنندج بازديد كرد و ضمن حضور در بخش هاي مختلف و گفتنگو با پرسنل و بيماران اين مركز از نزديك در جريان روند امور قرار گرفت.

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان بعثت سنندج
بازديد وزير بهداشت ار بيمارستان بعثت سنندج با همراهي استاندار كردستان و دو نماينده مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران و همچنين مسئولان دانشگاه علوم پزشكي كردستان صورت گرفت.

وزير بهداشت در بدو حضور در بيمارستان بعثت ابتدا از بخش اورژانس بازديد كرد و ضمن گفتو با مراجعان و همچنين پرسنل از نحوه خدمت رساني صورت گرفته و همچنين رضايت از اين خدمات سوالاتي پرسيد.

وي در ادامه به بازديد از بخش آي سي يو نوزادان رفت و بر توسعه اين بخش به دليل نيازهاي سطح استان تاكيد كرد كه در اين بازديد رئيس بيمارستان بعثت سنندج گفت: در حال حاضر ما 16 تخت داريم ولي 20 نفر بيمار در اين بخش در حال مداوا هستند.

وي ادامه اين بازديد و با حضور وزير و هيئت همراه در يكي از راهرودهاي بيمارستان، فردي مسن ضمن خيرمقدم به وزير بهداشت اعلام كرد: آقاي وزير من امروز خوشحالم كه بعد از سالها دوباره شما را مي بينم من مريض شما بودم و با دستان توانمند شما مشكلم حل شد.

اين ارباب رجوع سنندجي گفت: شما آدم بسيار خوبي هستيد و به بركت وجود شما است كه امروز سطح خدمت رساني به مردم در بيمارستان بعثت سنندج ارتقاء پيدا كرده و من در حضور شما از رئيس اين بيمارستان تقدير مي كنم.

وزير بهداشت و هيئت همراه سپس به سراغ بازديد از بخش کودکان سرطانی پرداخت و با حاشيه هاي جالبي نيز مواجه شد، كه در اولين قدم كودكان سرطاني بستري شده در اين بخش با اهدا گل به استقبال دكتر قاضي زاده هاشمي رفتند.

در جريان اين بازديد بود كه دختري 9 ساله و مبتلا به سرطان به نام بهار با قرائتي شعري به استقبال وزير بهداشت رفت و از وي به دليل حمايت از راه اندازي مراكز بهداشتي و درماني تقدير كرد.

شعر خواني بهار دختر نوجوان سنندجي نيز كه با احساس از سوي وي قرائت شد با استقبال وزير و ساير هيئت همراه مواجه شد و وزير بعد از شعرخواني اين دختر نوجوان از پرسنل اين بخش از بيمارستان بعثت سنندج تقدير كرد.

شاهين پسر نوجوان سنندجي نيز كه سه ماه است دوره درمان وي به اتمام رسيده و وي نيز سلامتي كامل را به دست آورده است با متني به استقبال وزير بهداشت آمد كه جو سنگين اين بخش مانع شد و شاهين نتوانست متن اش را بخواند.

شاهين در متن خود ضمن تقدير از پرسنل بيمارستان بعثت سنندج به ويژه پرستاران بخش كودكان سرطاني در يك جمله آورده بود كه من وقتي مريض شدم موي سرم همزمان با پائيز ريخت ولي خوشخالم كه همزمان با بهار بار ديگر موي سرم رشد مي كند و من خوب شده ام.

وزير بهداشت سپس از ديگر بخش هاي بيمارستان بعثت سنندج از جمله ارتوپدي، جراحي و داخلي زنان و مردان نيز بازديد كرد كه در جريان حضور وي در بخش جراحي زني ميانسال از وزير به صورت ويژه تقدير كرد.

بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان بعثت سنندج2

اين زن ميانسال سنندجي كه خود را مادر يكي از پزشكان شاغل در بيمارستان بعثت معرفي مي كرد از برخورد مسئولان اين مزكز بهداشتي و درماني با پرسنل و همچنين بيماران تقدير كرد و گفت: اميدواريم كه شما نيز از تلاش هاي مسئولان اين بيمارستان به ويژه دكتر قطبي تقدير و تشكر كنيد.

يكي از پزشكان شاغل در اين بخش نيز در گفتگوي كوتاه با وزير بهداشت عنوان كرد: من قبل از اينكه به كردستان بيايم در يكي ديگر از استانها كار مي كردم كه متاسفانه وضعيت پرداخت به پزشكان در آن استان به هيچ عنوان خوب نبود ولي در كردستان وضعيت خوب است.

وزير بهداشت از اين پزشك در مورد نحوه برخورد با پزشكان از سوي مسئولان دانشگاه علوم پزشكي و بيمارستان پرسيد كه وي گفت: خوشبختانه برخورد بسيار خوبي صورت مي گيرد و احترام خوبي نيز براي ما قائل هستند كه به همين دليل من بايد از همه اين عزيزان تقدير كنم.

وزير بهداشت نيز بعد از پايان صحبت هاي اين پزشك عنوان كرد: ما هم خيلي خوشحال هستيم كه همكاران خوبي در كردستان به ويژه در بيمارستان بعثت سنندج داريم و ما نيز از آنها تقدير مي كنم كه موجب رضايتمندي مردم و پرسنل را فراهم مي كنند.

وزير بهداشت در اين بازديد يك ساعته در مواجه با مردم و همچنين پرسنل شاغل در بيمارستان بعثت سنندج به صورت كامل به صحبت هاي آنها گوش مي داد و در همان محل نيز درخواست هاي آنها را مطالعه و حتي دستورات لازم را نيز مكتوب مي كرد.

عبدالمحمد زاهدي استاندار كردستان، سالار مرادي و سيد احسن علوي دو نماينده مردم شهرستان هاي سنندج، ديواندره و كامياران در مجلس شوراي اسلامي، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و معاونين وي به همراه شماري از خبرنگاران رسانه هاي جمعي استان كردستان در اين بازديد حضور داشتند.

ارزيابي طرح نظام سلامت، بررسي نحوه خدمت رساني به بيماران، وضعيت امكانات و همچنين تجهيزات موجود در بيمارستان بعثت سنندج از جمله مهمترين مسائل مطرح شده در اين بازديد بود.

وزير بهداشت با همراهي نمايندگان مردم سنندج در مجلس شوراي اسلامي، استاندار كردستان و جمعي از مديران استاني شامگاه دوشنبه از بخش هاي مختلف بيمارستان بعثت سنندج بازديد كرد و از نزديك در جريان روند خدمت رساني به مردم قرار گرفت.

وزير بهداشت امروز سه شنبه و در ادامه سفر خود به استان كردستان راهي شهرستان هاي سقز و بانه شده است و قرار است از حوزه بهداشت و درمان اين دو شهرستان نيز از نزديك بازديد كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.22669s, 18q