مديركل خوراكي وآشاميدني وزارت بهداشت:

تخلفات درتوليد آلوچه ولواشك بيش ازسايرمحصولات غذايي است

۱۳۸۷/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13146
تخلفات درتوليد آلوچه ولواشك بيش ازسايرمحصولات غذايي است
دكتر هدايت حسيني در گفت و گو با ايسنا همچنين با اشاره به انتشار مطالبي مبني بر توليد آدامس اربيت از اجزاي حيواني گفت: نتايج بررسي‌ها نشان داد كه اين محصول از چربي گياهي تهيه شده و منشايي از چربي حيواني ندارد، بدين ترتيب جاي شكي براي مصرف اين كالا به لحاظ شرعي وجود ندارد.

وي با بيان اين كه ساليانه صدها قلم كالاي تقلبي از سطح عرضه و بازار جمع آوري مي‌شود، اظهار كرد: چنانچه تخلفي در سطح عرضه مواد غذايي ديده شود از طريق اطلاع رساني به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و نيز شبكه بهداشتي اين كالاي تقلبي جمع آوري مي‌شود.

دكتر حسيني، با اشاره به اين كه محصولات تقلبي شامل كالاهاي فاقد پروانه و يا با پروانه جعلي است، افزود: از مثال‌هاي بارز اين قبيل تقلب‌ها و تخلف‌ها از معيارهاي بهداشتي توليد آبليمو با استفاده از رنگ و اسانس است كه هيچ پايه‌اي از ليمو ندارد كه در برچسب آن نيز ذكر نشده است.

مدير كل مواد خوراكي، آشاميدني، ‌آرايشي و بهداشتي وزارت بهداشت، با بيان اين كه در توليد هر محصولي امكان تقلب و تخلف وجود دارد، در ادامه يادآور شد: اما بيشتر شاهد بروز تخلفات در تنقلاتي چون آلوچه و لواشك هستيم كه با اعلان عمومي اطلاع ‌رساني مي‌شود.

دكتر حسيني در ادامه توضيح داد: چنانچه محل توليد محصولات تقلبي مشخص باشد ضمن جمع آوري اين محصولات، محل توليد توقيف و يا به مراجع قضايي معرفي تا مجازاتي براي آنان تعيين شود.

وي، افزود: اگر محل توليد كارگاه‌هاي زيرزميني باشد، ضمن اطلاع رساني عمومي، محصولات تقلبي نيز از سطح عرضه جمع آوري مي‌شوند.

دكتر حسيني در پايان با تاكيد بر استفاده از روغن سرخ كردني براي طبخ مواد غذايي در دماي بالا يادآور شد: مصرف سرانه برخي از اقلام غذايي كه سبب سيري كاذب و عادات نامناسب غذايي مي‌شوند نبايد به واسطه تبليغات افزايش يابد
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.62651s, 18q