در پی تلاش های سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری وزارت نفت

عکس/بازگشایی آب به هورالعظیم برای مقابله با گرد و غبار در خوزستان

۱۳۹۳/۰۹/۲۵ - ۱۴:۳۶ - کد خبر: 131460
عکس/بازگشایی آب به هورالعظیم برای مقابله با گرد و غبار در خوزستان

سلامت نیوز: روزهای سه شنبه 18 آذر ماه و جمعه 20 آذر ماه به ترتیب دو دریچه اول (تحتانی) و دوم (فوقانی) حوضچه شماره 3 هورالعظیم که برای فعالیت های نفتی در سال 1389 مسدود شده بود، بازگشایی و اکنون در مجموع حدود 4 متر مکعب در ثانیه آب در این منطقه رهاسازی می شود.

به گزارش سلامت نیوز، این اقدام به دنبال پیگیری های یک سال گذشته برای حفاظت از تالاب هورالعظیم و اجرایی شدن تعهدات مندرج در کمیته های بررسی گزارشات ارزیابی زیست محیطی میادین نفتی آزادگان شمالی و جنوبی و پیگیری های حقوقی و قضایی برای تأمین حقابه صورت گرفته و در نهایت با همکاری وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به سرانجام رسید.

پیش بینی می شود عرصه ای به وسعت هشت تا ده هزار هکتار واقع در حوضچه شماره 3 به تدریج و طی یک سال آینده، آبگیری و احیاء شود.

این رخداد که می تواند کمک شایان توجهی به فعالیت های مقابله با گرد و غبار کرده و از میزان غبار ناشی از منشاء داخلی در کشور برای استان خوزستان بکاهد، به طور جدی از سفر آبان ماه 92 معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست هدف قرار گرفته و در سفر هفته گذشته معاون محیط زیست انسانی این سازمان دکتر سعید متصدی اجرایی شد.

عکس ها خبر از ورود آب به هورالعظیم می دهد.

بازگشایی آب به هورالعظیم

بازگشایی آب به هورالعظیم

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77911s, 19q